2. - Испания
  3. Внушителна победа на Атлетико срещу Депортиво Ла Коруня, изнандващ успех на Нумансия срещу Еспаньол

Атлетико Мадрид постигна внушителна победа с 4:1 срещу Депортиво Ла Коруняв в мач от 11-ия кръг на испанската BBVA лига. Резултатът откри холандецът Джони Хейтинга в 26-та минута, а Диего Форлан покачи за 2:0 в 52-рата. Макси Родригес направи резултата класически в 67-мата след триково подаване на Серхио Агуеро. Уругваецът Форлан отбеляза второто си попадение в 81-та минута и направи резултата 4:0. В 86 минута гостите от Ла Коруня отбелязаха почетно попадение благодарение на Фелипе, като оформи крайния резултат 4:1.

Отборите на Еспаньол и Нумансия изиграха един луд мач изпълнен с много голове и обрати. На стадион „Монжуик” в Барселона резултата бе открит в 15-та минута от играча на Нумансия Нагоре. В 34-та минута Моисес изравни, като при резултат 1:1 завърши първото полувреме. През второто Нумансия отново поведе в резултата в 52-та, като голмайстор бе Гойрия. Играчите на Еспаньол започнаха да атакуват вихрено и успяха да поведат с 3:2, след като първо Харке успя да отбележи в 64-та минута, а 8 минути по-късно Раул Тамудо от дузпа изведе каталунците напред в резултата. Истинската драма се разигра в края на срещата, когото новакът в Примера Нумансия успя да отбележи две попадения в 85-та чрез Баркеро и в 90-та чрез Белвис. Крайният резултат между двата отбора е 3:4.