2. - Испания
  3. Вратар спаси Атлетико (Мадрид) от разгром срещу Барса (видео)

Вратар спаси Атлетико (Мадрид) от разгром срещу Барса (видео)

"Каталунците" победиха съперника си с лекота, с 2:1 като гост

Барселона постигна страхотна победа в дербито от 3-ия кръг на Примера срещу Атлетико (Мадрид).

Момчетата на Пеп Гуардиола се скъсаха да пропускат на "Висенте Калдерон" и успяха да бият само с 2:1.

В герой за "дюшекчиите" се превърна младият страж Давид Де Хеа, който направи 7-8 феноменални спасявания.

Ако не бе той, мадридчани вероятно щяха да претърпят много тежка загуба, което нямаше да е никак добре за тяхното самочувствие.

Резултатът в този двубой бе открит от Лионел Меси в 13-ата минута.

Гаучосът бе намерен по страхотен начин от Педро и не остави шансове на стража на домакините.

В 25-ата минута обаче Раул Гарсия изравни резултата и по всичко си личеше, че Атлетико има сили да се противопостави на именития си съперник.

Седем минути след попадението на мадридчани обаче Жерард Пике сломи техните надежди и вкара втори гол за "блаугранас".

До края на мача "каталунците" тотално смакчаха своя съперник и изпуснаха куп голови положения, които бяха спасения от младия вратар на домакините.

Към края на двубоя Барса получи много сериозен удар, след като Лео Меси бе тежко контузен от бранителя на домакините Томас Уйфалуши, който получи червен картон за деянието си.

Атлетико Мадрид - Барселона 1:2
0:1 Меси 13'
1:1 Раул Гарсия 25
1:2 Пике 32

Атлетико Мадрид: Де Хеа, Уйфалуши, Переа, Годин, Домингес, Раул Гарсия (66 - Тиаго), Паоло Асунсао, Рейес, Шимао, Агуеро (52 - Диего Коща), Форлан

Барселона: Валдес, Алвеш, Пике, Пуйол, Максуел, Бускетс, Иниеста (91- Масчерано), Шави, Меси (90 - Къркич), Педро, Вия (78 - Кейта)

Медиите в Испания: Сезонът за Тер Стеген приключи!

Както е известно, вратарят се контузи срещу Виляреал

Барса се отърси от загубата срещу Монако и размаза Виляреал (ВИДЕО)

Каталунците постигнаха гръмка победа с 5:1

Шок за Барса! Тер Стеген май се контузи тежко

Той бе изнесен на носилка

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1