2. - Испания
  3. Юве би Аталанта с 3:1 като гост

Юве би Аталанта с 3:1 като гост

Отборът на Ювентус постигна победа над Аталанта като гост с 3:1 в мач от 17-ия кръг в Серия „А”. „Старата госпожа постигна много ценен успех, след като в миналия кръг победи Милан, а сега затвърди мястото си след победата над Аталанта.

Срещата започна с натиск на „бианконерите” като отново на висота бе капитана Алесандро Дел Пиеро, който не спираше да тормози защитата на Аталанта. Пред вратата на Копола се редуваха едно след друго опасни положения, като се очакваше гол във всяка една ситуация. „Бергамаските” разчитаха само на контраатаки, но това не бе достатъчно. В 31-та минута всемогъщия Алекс Дел Пиеро вкара поредния си гол в Серия „А”. Той засече центриране на Марко Маркиони и с това откри резултата на стадион „Адзури ди Италия”. Седем минути по-късно резултата стана 2:0. Никола Легроталие засече една топка, центрирана от Дел Пиеро. Бившият защитник на Киево оплете топката в мрежата на Аталанта, за радост на Клаудио Раниери и всички фенове на Юве. При този резултат завърши и първото полувреме.

Втората част отново започна вихрено, като атаки имаше и пред двете врати. В 48-та минута бившият играч на Милан, Интер, Лацио, Фиорентина и Ювентус Кристиан Виери намали резултата. Тиберио Гуаранте центрира, като Виери засече топката и отбеляза ефектно попадение. След гола „бергамаските” потърсиха равенството, но опитния тим от Торино не позволи изненади. Играта се накъса, тъй като имаше много нарушения в средата на терена. В 81-та минута голмайсторът на торинци Карвальо Де Оливейра Амаури засече центриране от корнер, за да направи резултата 3:1. Отново с асистенция се отличи Маркиони. След тази среща Юве се намират на втора позиция с 36 точки, докато Аталанта са на 9-та позиция с 24 точки.