2. - Испания
  3. Залцбург завърши групата на Левски с пълен актив

Залцбург завърши групата на Левски с пълен актив

В среща от група "G" Залцбург надделя с 1:0 при визитата си на Виляреал на „Ел Мадригал”.

Австрийският Ред Бул (Залцбург) завърши груповата фаза на Лига Европа с 6 победа от 6 мача.

Тимът на Хууб Стевенс е единственият тим в надпреварата с пълен актив от 18 точки. В среща от група "G", където бе и българският Левски, Залцбург надделя с 1:0 при визитата си на Виляреал на „Ел Мадригал”.

Единственото попадение в мача бе дело на Душан Швенто в 7-ата минута на мача.

В началото на срещата Ред Бул стигна до гол в първата си добра атака. Швенто получи дълъг прехвърлящ пас зад защитата на „жълтата подводница”, достигна топката преди да излезе в аут и технично я насочи в мрежата на вратаря Оливия.

Виляреал се хвърли в атака, но стражът на Ред Бул Густафсон запази мрежата си суха до почивката.

През втората част натискът на домакините се усили, но Роси и Нилмар не бяха точни. Топката дори срещна горната греда на австрийската врата след изпълнение на ъглов удар. В 79-ата минута Роси бе намерен на стрелкова позиция в наказателното поле, но и той не бе точен.

Залцбург от своя страна организира няколко добри контраатаки, но Оливия и бранителите в жълто се справиха.

Залцбург записа успех с 1:0 и ще е сред поставените отбори в утрешния жребий на надпреварата. Виляреал завършват на 2-а позиция с 9 точки, Лацио са с 6, а Левски с 3.