2. - Испания
  3. Жигич герой за Валенсия след 1:0 над Сантандер

Жигич герой за Валенсия след 1:0 над Сантандер

Контузия в тима на „прилепите” обаче получи звездата на отбора Давид Вия.

Валенсия победи с 1:0 при гостуването си на Расинг (Сантандер) в мач от 6-ия кръг на лига BBVA. Единственото попадение в мача отбеляза резервата Никола Жигич в 61-ата минута. Контузия в тима на „прилепите” обаче получи звездата на отбора Давид Вия.

През първата част домакините от Сантандер бяха по-добрият отбор на терена. В 34-ата минута Серано намери Мунитис в чудесна позиция, но удара на ветерана мина над вратата на Валенсия. Преди това добра възможност за гол се откри пред Чите.

В 53-ата минута звездата на „Лос Че” Давид Вия, получи контузия и бе заменен от Никола Жигич. Тази смяна се оказа печеливша за Валенсия, тъй като в 61-ата минута сръбският тарана наказа бившия си отбор, след като се възползва от груба грешка на Пинилос. Защитникът върна топката към вратаря на Сантандер, но Жигич я открадна и без проблеми я вкара в мрежата.

Само 2 минути по-късно домакините пропуснаха златен шанс да изравнят като Серано стреля силно, Колса отклони топката, но Сесар спаси.

Пет минути преди края и Хейхо стреля в аут с глава от изгодна позиция и Сантандер не успя да се добере поне до точката в мача.

Валенсия вече е на 5-а позиция в класирането с 11 точки, а Сантандер е 17-и с 5 точки.