2. - Испания
  3. Жирона крачи по пътя към чудото (ВИДЕО)

Жирона крачи по пътя към чудото (ВИДЕО)

Хитът в Ла Лига отново лидер след класика над Алавес

Жирона отново е лидер в Ла Лига. Скромният тим от Каталуния не срещна абсолютно никакви затруднения при домакинството на Алавес и спечели с 3:0.

Интригата бе до почивката, когато домакините вече си бяха осигурили комфортен аванс от две попадения.

Пръв резултатът откри голямата звезда на тима Артьом Довбик със своя гол №10 през кампанията. В 23-ата минута националът на Украйна довкара отблизо избита от стража на съперника топка след продължителна атака на домакините.

Последвахи силни минути за новия хит в Европа, а резултатът бе удвоен в перфектния момент точно преди почивката. Тогава Порту стреля от движение по диагонал в долния ляв ъгъл на Сивера.

А минута преди да измине и час игра всичко окончателно приключи, след като Довбик от дузпа окончателно прекърши съперника.

В класирането Жирона отново е лидер, но вече с 44 точки, на 2 пред Реал Мадрид. В последните 9 кръга скромният тим, воден от Мичел Санчес има 8 успеха и едно равенство. Алавес пък е 13-и с 16 пункта.