2. - Испания
  3. Жоао Феликс поведе Ателетико М към нова победа в Ла Лига (ВИДЕО)

Жоао Феликс поведе Ателетико М към нова победа в Ла Лига (ВИДЕО)

Португалецът вкара два гола и изпусна дузпа

Атлетико Мадрид победи като гост Осасуна с 3:1 в среща от осмия кръг на Ла Лига и продължава без грешка от началото на сезона.

Възпитаниците на Диего Симеоне имат четири успеха и две равенства от шест мача, което им отрежда трето място във временното класиране с 14 точки. Лидер е Реал Мадрид с 15 точки, пред Реал Сосиедад с 14. И двата тима обаче имат по мач повече.

Жоао Феликс от дузпа в 43-ата минута откри резултата за гостите, а в 48-ата португалецът пропусна за втори път да се разпише от бялата точка, след като топката срещна страничната греда. Все пак е 69-ата минута Жоао Феликс се реваншира и направи 2:0 с втория си гол в мача.

Десет минути преди края хърватинът Анте Будимир върна един гол за домакините, а в 88-ата Лукас Торейра оформи крайното 3:1 за Атлетико.

Осасуна заема девето място в подреждането с 10 точки.