2. - Италия
  3. 11-а калъфка за Рома на Ботуша

11-а калъфка за Рома на Ботуша

"Вълците" победиха Киево с 2:0 в последния кръг на Серия "А", но Интер взе титлата

Рома завърши сезон 2009/10 с победа над Киево във Верона, но „вълците” останаха с калъфката в Серия „А”.

Римляните записаха успех с 2:0 над „летящите магарета” на стадион „Марк’ Антонио Бентегоди”, но Интер взе трите точки в Сиена. Така „нерадзурите” триумфираха с титлата, след като събраха 82 точки в актива си, а столичани приключиха сезона с 80.

Рома не успя да вземе и Купата на Италия, след поражение във финалния сблъсък от Интер.

Клаудио Раниери направи чудеса начело на „вълците”, но отборът му загуби в къщи от Сампдория преди няколко седмици и това се оказа решаващо в битката за титлата. Римляните за 11-и път остават със сребърните медали, като са печелили златните едва в три години.

В началото на срещата голмайсторът на домакините Пелисиер имаше възможност да открие резултата, но не бе точен. Последва тотално преимущество на римляните до края на първата част. До 30-ата минута Тоти пропусна на три пъти, а Де Роси и Касети също не намериха целта.

Вучинич заигра много активно и в 38-ата минута бе близо до гола. 60 секунди по-късно капитанът на Черна гора не сгреши – 1:0 за Рома. „Вълците” не спряха да атакуват и в последната минута на първата част Де Роси прониза вратаря Скуици за 2:0.

Тимът на Клаудио Раниери взе солидна преднина и чакаше новини от мача Сиена – Интер. Там резултатът бе 0:0, което означаваше, че римляните са шампиони. Малко след началото на второто полувреме „нерадзурите” поведоха и докоснаха „Скудетото”.

През втората част на „Марк’ Антонио Бентегоди” във Верона темпото на игра спадна. Двамата треньори направиха всичките си разрешени смени и играта се накъса. Опасни положения пред Серджо и Скуици липсваха.

В края домакините имаха няколко шанса да намалят резултата, но Богдани, Йокич и Лусиано бе намериха целта.

Рома победи днес, но не стана шампион. Киево пък ще продължи и през следващия сезон да играе в Серия „А”, след като тимът завършва с 44 точки кампанията.

Киево – Рома 0:2
(0:1) Вучинич 39’
(0:2) Де Роси 45’

Киево: Скуици; Сардо, Скардина, Йепес, Йокич; Лусиано, Йори (78’ Моро), Ариати (58’ Де Паула), Бентиволио; Пелисиер, Граноче (68’ Богдани);

Рома: Ж. Серджо; Мота (74’ Мексес), Бурдисо, Жуан, Касети (69’ Касети); Писаро, Де Роси (70’ Бриги); Тадей, Перота, Вучинич; Тоти;

Жълти картони: Йори (К);
Съдия: Паоло Талиавенто;
Стадион: „Марк’ Антонио Бентегоди”, Верона;