2. - Италия
  3. 12-ИЯТ КРЪГ В СЕРИЯ "А"

12-ИЯТ КРЪГ В СЕРИЯ "А"

Интер остана на върха в класирането и след изиграването на 12-ия кръг на Серия А. Възпитаниците на Жозе Моуриньо постигнаха победа с 2:0 като гост на Палермо, като и двете попадения бяха дело на шведския нападател Златан Ибрахимович. Интер вече има актив от 27 точки, 1 повече от втория Милан. „

Интер остана на върха в класирането и след изиграването на 12-ия кръг на Серия А. Възпитаниците на Жозе Моуриньо постигнаха победа с 2:0 като гост на Палермо, като и двете попадения бяха дело на шведския нападател Златан Ибрахимович. Интер вече има актив от 27 точки, 1 повече от втория Милан. „Росонерите” от своя страна запазиха втората позиция, след като успяха да победят Киево у дома с минималното 1:0. Кака отбеляза единствения гол за Милан от дузпа. Ювентус се изкачи на 3-то място в класирането, след като победи безпроблемно с 4:1 тима на Дженоа. Четвъртият Наполи загуби гостуването си на Аталанта с 1:3, а Удинезе допусна изненадваща загуба у дома от Реджина с 0:1 и се смъкна на 6-о място. В дербито на кръга Лацио загуби от Рома с 0:1, като единственото попадение бе дело на бразилеца Жулио Баптища. Фиорентина допусна изненадваща загуба при гостуването си на Каляри с 0:1, а Сампдория победи трудно у дома тима на Лече с 3:2. При същия резултат завърши и срещата Катания – Торино, като хеттрик за домакините отбеляза Джузепе Маскара. Сиена и Болоня не успяха да се победят и завършиха наравно 1:1.

ПАЛЕРМО - ИНТЕР 0:2
Интер срази Палермо като гост с 2:0 в мач от 12-тия кръг на италианската Серия "А". Интересното в този мач, е че "нерадзурите" най-после показаха нещо от тази добра игра, която искат феновете на тима. През първата част на срещата силите бяха изравнени и двата тима играха по предпазливо, без много положения пред двете врати. През второто полувреме играчите на Интер се активизираха и бяха пълни господари на терена, като резултатът 2:0 можеше да бъде доста по-внушителен. Първото попадение за миланския гранд отбеляза Златан Ибрахимович в 46-ата минута. Шведът вкара уникално попадение, като отправи силен изстрел малко извън границата на пеналта и вкара топката в левия ъгъл на Фонтана. Няколко минути по-късно Хулио Крус пропусна да удвои резултата, след като негов удар мина на сантиметри от вратата на Палермо. В 55-ата минута Мунтари стреля с глава, но Фонтана се намеси добре в ситуацията и предотврати попадение във вратата си. В 62-ата минута Ибрахимович сложи край на интригата в тази среща, след като вкара много красив гол от фаул, който изпълни извън границата на пеналта, а скоростта,с която профуча коженото кълбо, бе 124 километра. След тази среща Интер остана лидер в класирането с актив от 27 точки.

МИЛАН - КИЕВО 1:0
Бразилецът Кака отбеляза единственото попадение за Милан при победата на тима с 1:0 над Киево в мач от 12-ия кръг на италианската Серия А. В 15-та минута главния съдия на двубоя отсъди много спорна дузпа за домакините за задържане на Кака в наказателното поле, след което бразилецът се нагърби с изпълнението и откри резултата в полза на Милан. Отборът на Карло Анчелоти диктуваше събитията на терена, но пропуски на Кака и Филипо Индзаги лишиха домакините от по-изразителна преднина на почивката.През втората част Милан заигра още по-силно, но Роналдиньо на два пъти и влезлият като резерва Алешандре Пато направиха пропуски пред вратата на Киево. Гостите имаха само едно по-сериозно положение, при което вратарят на Милан Кристиан Абиати отрази удар на Винченцо Италиано. Кака също опита на вкара своя втори гол в мача, но ударите му така и не намираха целта. В самия край на мача чешкият бранител на Милан Марек Янкуловски бе оставен непокрит в наказателното поле, но ударът му бе спасен от вратаря на гостите Сорентино. Така Милан записа шестата си поредна победа на „Сан Сиро” за първенство и общо седма във всички турнири. С тази победа възпитаниците на Карло Анчелоти се завърнаха на второто място с актив от 26 точки, като изостават на само 1 точка от градския съперник и водач в класирането Интер. Гостите от Киево пък останаха на последното 20-о място с актив от едва 6 точки, като тимът няма победа в последните си 10 мача.

ЮВЕНТУС - ДЖЕНОА 4:1
Ювентус се наложи с лекота над Дженоа с 4:1 в изтеглен мач от 12-ия кръг на италианската Серия "А". Домакините бяха по-активния тим през цялата среща и можеха да стигнат до още попадения. Първото попадение бе дело на чешкия защитник на торинци Зденек Григера, който ги изведе напред в 6-ата минута. В 26-ата минута Амаури удвои резултата, след като вкара топката с глава във вратата на Дженоа. В 85-ата минута Дел Пиеро изведе Якуинта, който не сгреши и направи резултата 3:0 в полза на Юве. Гостите стигнаха до почетно попадение на Диего Милито в 89-ата минута от дузпа, но само минута по късно Папастопулос си вкара автогол и оформи крайното 4:1 в полза на Ювентус.

АТАЛАНТА - НАПОЛИ 3:1
Аталанта победи с 3:1 Наполи на собствения си "Адзури Д\'Италия" и го смъкна на 4-о място в Серия А. "Бергамаските" изнесоха отличен мач и подчиниха един от най-добрите тимове в Калчото. Първото полувреме завърши без голове, а в 62-ата минута домакините поведоха след гол на Пинто. Отговорът на тима от Неапол не закъсня и словакът Марек Хамсик възстанови равенството 11 минути по-късно. Двубоят отиваше към равенство, но Аталанта нанесе своя удар в заключителните акорди от срещата. В 89-ата минута Томас Манфредини отбеляза за 2:1, а в продължението на двубоя Серджо Флокари оформи крайното 3:1. По този начин Аталанта се изкачи на 10-о място със 17 точки, а Наполи е вече на 4-а позиция с 23.

РОМА - ЛАЦИО 1:0
Рома надви Лацио с 1:0 в голямото римско дерби в мач от 12-тия кръг на италианската Серия "А". Първото полувреме бе абсолютно равностойно, като се забеляваше плахата игра на футболистите на Лацио, тъй като голяма част от тях не са участвали в подобно дерби. Нямаше много опасни положения, като най-чистото го пропусна Мирко Вучинич, който засече центриране на Тоти с глава, но ударът му бе избит от вратаря на Лацио Карисо. Той имаше още един шанс да открие резултата, но отново направи пропуск. Впечатление направи страхотната игра на швейцарския бранител на "римските орли" Стефан Лихщайнер, който бе един от най-добрите за Лацио в срещата. В 30-ата минута Сарате опита далечен удар, но Дони успя да се намеси добре, а само няколко минути по-късно Роки получи пас от Пандев и се опита с атрактивна странична ножица да отбележи, но ударът му мина далеч над целта. Жулио Баптиста имаше също шанс да открие, след като съдията отсъди фаул за Рома на разстояние около 30 метра, но бразилецът прати топката над вратата. В 49-ата минута Тоти центрира отляво и Баптиста засече с глава, за да изведе Рома напред в резултата. В ответната атака Дони направи уникално спасяване, след като отрази удар с глава на Мауро Сарате. В 50-ата минита се откри идеален шанс футболистите на Рома да удвоят резултата, но ударът на Даниеле Роси от фаул мина малко над горната греда. В 65-ата минута Горан Пандев отправи много силен удар към вратата на Дони, но топката не намери очертанията. В 68-ата минута съдията Джанлука Роки показа втори жълт картон и червен картон на Ледесма заради нарушение срещу Жулио Баптища и така тима на Лацио остана с 10 души на терена. В 74-ата минута отлично двойно подаване между Томазо Роки и Горан Пандев завърши със силен шут на македонеца, но Дони спаси може би най-опасното положение на Лацио за мача. В 77-ата минита резервата на Рома Жереми Менез остана сам срещу Карисо, но аржентинският страж парира неговия удар. В 87-ата минута съдията даде директен червен картон на Симоне Перота, който едва не счупи крака на чеха Давид Розенал и така двата тима останаха с по 10 човека.

УДИНЕЗЕ - РЕДЖИНА 0:1
Удинезе показва така познатата непостоянност, както бе и през миналия сезон, като този път загуби на своя „Фриули” от последния в класирането Реджина с 0:1.
Домакините играха безидейно и не показаха достатъчно характер, за да успеят да обърнат тази среща. Единственото попадение в срещата бе дело на Бриенца в 60-ата минута, като с този гол той донесе победата на гостите.
Tимът от Реджо ди Калабрия гостува на Удинезе за Купата на Италия в сряда, като пропусна да се поздрави с успех, след като показа добър футбол и една изпусната дузпа ги лиши от успеха още в редовното време.
Сега обаче Реджина не изпусна шанса си и наказа "зебрите" в собствения им дом.

КАЛЯРИ - ФИОРЕНТИНА 1:0
Каляри победи изненадващо Фиорентина с 1:0 в мач от 12-тия кръг на италианската Серия „А”. Домакините заслужиха победата, тъй като действаха много по-нахъсано от гостите от Флоренция. Единственото попадение падна в 31-ата минута и бе дело на голямата звезда на сардинци Роберт Акуафреска. Момчетата на Чезаре Прандели за пореден път показаха голямата си слабост през този сезон, а тя е, че не са никак убедителни в мачовете извън Флоренция. Флорентинци имат едва две победи от шестте си гостувания от началото на сезона.

САМПДОРИЯ - ЛЕЧЕ 3:2
Сампдория постигна трета победа за сезона в Серия А, след като се наложи с 3:2 при домакинството си на Лече, в мач от 12-ия кръг.
"Моряците" имаха пълно превъзходство над съперника, но трябваше да треперят за трите точки в края на мача. Те поведоха на бърза ръка с 2:0 до 15-та минута, като Бонацоли се разписа с глава в 12-ата, а три по-късно Касано удвои.
 Това успокои момчетата на Валтер Мацари и те позволиха на Лече да намали резултата в 51-ата минута чрез Тирибоки. Генуезците реагираха веднаха на това попадение и десет минути по-късно литовецът Мариус Станкевичус се разписа за 3:1.
 Домакините можеха да вкарат още голове на Лече, но вместо това им позволиха на Торибоки да отбележи второто си попадение и да върне интригата в мача.
 Все пак Самп не позволи на съперника да отбележи нов гол и спечели трета поредна победа на "Луиджи Ферарис".

КАТАНИЯ - ТОРИНО 3:2
Отборът на Катания успя да победи у дома с 3:2 тима на Торино в мач от 12-ия кръг на италианската Серия А. Гостите от Торино поведоха в резултата още в 7-та минута на двубоя с гол на Коломбо, но само минута по-късно Маскара се разписа за Катания и изравни за 1:1. Малко преди края на първото полувреме отново Маскара бе точен, с което даде и преднината на своя отбор – 2:1. При този резултат завърши и първото полувреме на двубоя.
През втората част гостите се опитаха да се върнат в мача и в 50-та минута на мача Никола Аморузо реализира отсъдената от рефера дузпа и изравни за 2:2. Последната дума в срещата имаше отново Джузепе Маскара. Той се разписа в 80-та минута на двубоя, с което оформи своя хеттрик в срещата и донесе трите точки за тима, ръководен от Валтер Дзенга.

СИЕНА - БОЛОНЯ 1:1
Отборите на Сиена и Болоня не успяха да се победят в мача по между им от 12-ия кръг на италианската Серия А и завършиха наравно 1:1. Домакините от Сиена поведоха в резултата още в 22-та минута с гол на Гезал. В самия край на първото полувреме бившият нападател на Ювентус и Валенсия Марко Ди Вайо реализира отсъдената от съдията дузпа и отново върна равенството.
През втората част двата отбора не успяха да си отбележат нов гол и така резултатът остана 1:1.
С това равенство Сиена и Болоня не промениха позициите си в класирането. Болоня остана в зоната на изпадащите с актив от едва 8 точки, докато Сиена е 13-и с актив от 13 точки.
Това бе и втори мач за новия треньор на Болоня Синиша Михайлович, но той отново не успя да запише победа, но и не загуби. От както пое Болоня, Михайлович има две равенства с по 1:1, съответно у дома срещу Рома и срещу Сиена като гост.