2. - Италия
  3. Адриан Муту дари Фиорентина с победата в дербито на Тоскана

Адриан Муту дари Фиорентина с победата в дербито на Тоскана

Минимална победа с 1:0 записа отборът на Фиорентина в поредното издание от дербито на Тоскана срещу Сиена. Единственият гол в срещата падна в 72-ата минута, след взаимодействие между резервата Масимо Гоби и румънската суперзвезда Адриан Муту

Минимална победа с 1:0 записа отборът на Фиорентина в поредното издание от дербито на Тоскана срещу Сиена. Единственият гол в срещата падна в 72-ата минута, след взаимодействие между резервата Масимо Гоби и румънската суперзвезда Адриан Муту.

„Ла Виола” показа колебливи резултати в последните си шампионатни двубои, като след две загуби и равенство в последните си пет мача в Серия А футболистите на Чезаре Прандели се отдалечиха от Дженоа и четвъртото място даващо право на участие в Шампионската лига.

През първата част на срещата по-активни и настоятелни бяха домакините, които достигнаха до опасно положение още в шестата минута, но изстрелът на Алберто Джилардино не намери целта. С добри идеи се отличиха Рикардо Монтоливо и Мартин Йоргенсен, техните опити обаче също не разколебаха един от най-добрите за Сиена – Джанлука Курчи.

След подновяване на играта Сиена неутрализира първоначалното надмощие на Фиорентина и започна да поглежда изключително застрашително към вратата на Себастиян Фрай. Масимо Макароне се озова на добра позиция в 52-ата минута, но  нападателят не успя да оползотвори доброто подаване на Хюсейн Каржа. Крайният бранител на гостите Камило Цунига също опита късмета си, след добър пробив в наказателното поле, като изстрелът му от границата на малкото наказателно поле срещна страничната мрежа. Мартин Йоргенсен отстъпи мястото си на Стеван Йоветич, който внесе изключителна доза свежест в нападението на Фиорентина.

Друга резерва, Масимо Гоби, предостави головото центриране за румънския нападател. Центрирането от лявото крило бе посрещнато от румънеца, който спря топката в непосредствена близост до Курчи и стреля в горния десен ъгъл. В отбраната на
Сиена остана впечатлението за засада, но реферът Лука Банти остана безмълвен.

Голът се оказа единствен до края на срещата, въпреки че Сиена се хвърли с всички сили към вратата на Фрай. „Ла Виола” запази разликата от две точки до четвъртия Дженоа, докато Сиена е 15-и на седем точки от зоната на изпадащите.

Фиорентина – Сиена 1:0

1:0 Адриан Муту 72’