2. - Италия
  3. Алегри и Бардзали се сбогуваха с реми (ВИДЕО+СНИМКИ)

Алегри и Бардзали се сбогуваха с реми (ВИДЕО+СНИМКИ)

Ювентус направи равенство в последното си домакинство

Ювентус направи равенство в последното си домакинство за сезон 2018/19. Мачът от 37-ия кръг на Серия А срещу Аталанта завърши при 1:1, а след края му Юве ликува с титлата.

В този двубой треньорът Масимилиано Алегри и Андреа Бардзали се сбогуваха с феновете на „Алианц Стейдиъм“. Както е известно, след края на сезона треньор и футболист се сбогуват с тима. След последния съдийски сигнал Бардзали бе бурно аплодиран.

Той започна като титуляр срещата, като бе заменен в 60-ата минута. Мястото му зае Марио Манджукич, който отбеляза и гола за шампионите. За гостите точен бе Йосип Иличич.

Междувременно преди първия съдийски сигнал зрителите станаха свидетели на още една церемония. Кристиано Роналдо получи приза си за „Най-добър играч“ на сезона в Серия А и събра заслужените овации на публиката.

Ювентус създаде първата по-сериозна опасност в мача. Емре Джан пусна пас към Кристиано Роналдо, който засече веднага, но прати топката над напречната греда.

В последствие гостите взеха инициативата и създадоха няколко добри атаки. Първо в 5-ата минута Ремо Фройлер потърси изненада и стреля от средна дистанция. Топката летеше към дясната сглобка на Войчех Шчесни. Стражът обаче направи страхотно спасяване. Секунди след това Ханс Хатубер стигна до отбитата топка и мигновено шутира, но топката се отби в напречната греда.

В средата на първата част футболистите на Аталанта имаха претенции за дузпа. Реферът прегледа ситуацията с ВАР, след което даде знак играта да продължи.  В 28-ата минута Дуван Сапата изпробва късмета си, ала покрай левия стълб на Шчесни.

Натискът на Аталанта доведе до резултат в 33-ата минута. Андреа Масиело буквално сервира топката на Йосил Иличич, който от близо направи 1:0. Няколко минути, след като поведоха играчите на Аталанта имаха нова добра възможност и можеха да удвоят. Шчесни обаче внимаваше и спаси удара на Сапата.

След почивката „черно-сините“ отново се очертаха като по-търсещия победата отбор. Те можеха увеличат преднината си в 71-ата минута, когато Йосип Иличич стреля от пряк свободен удар. Топката бе прецизно насочена, но Шчесни измъкна с нова ключова намеса. Шест минути по-късно Федерико Бернардески отигра от движение една топка във вратарското поле, но вратарят на Аталанта Голини с котешки рефлекс отрази.

„Бианконерите“ постепенно вдигнаха оборотите и десет минути преди края на редовното време изравниха. Хуан Куадрадо намери много добре Марио Манджукич, който след като овладя стреля точно в долния десен ъгъл за 1:1.Минути след това Сапата отправи обещаващ изстрел, париран от Шчесни. Федерико Бернардески потърси изненада от границата на наказателното поле с удар по земя в 84-ата минута, но Голини спаси.

„Старата госпожа“ не успя да завърши мача в пълен състав. Във втората минута на добавеното време Бернардески извърши грубо нарушение и напусна терена преждевременно с директен червен картон.
Рома разби Удинезе след уволнението на Де Роси (ВИДЕО)