2. - Италия
  3. Антонио Конте: Усещахме победата, но я изпуснахме

Антонио Конте: Усещахме победата, но я изпуснахме

"Водим с 6 точки, но не бива да допускаме издънки"

Антонио Конте остана доволен от играта на Ювентус  при гостуването на Наполи, но съжалява, че неговите играчи не са се възползвали по-добре от ранния гол. „Старата госпожа” поведе с гол на Киелини, но Инлер изравни в края на първата част за 1:1. Ремито остави Юве на 6 точки пред Наполи на върха в класирането на Серия А.

„Играхме много силно през първото полувреме. Можехме да спечелим и да оставим Наполи още по-далеч зад нас. Не се получи, но играхме силно въпреки враждебната атмосфера в Неапол. Поздравявам играчите, че мислеха само за действията на терена”, заяви Конте пред „Sky Sport Italia” след мача.

Феновете на Наполи замерваха с каквото намерят автобуса на Ювентус още при пристигането на стадиона и се погрижиха гостите да не се чувстват комфортно.

„Запазихме спокойствие и винаги бяхме на ниво. Има още 11 кръга до края на сезона и всичко може да се случи, така че трябва да продължим с пълна скорост напред, за да останем начело. Скудетото е далеч още. Ние водим с 6 точки – добър аванс, но пред нас има още 33 точки за печелене. Не забравяйте, че ни предстоят мачове с Милан, Интер и сензацията Катания. Винги трябва да сме мотивирани да печелим, защото всеки мач е труден и може да стане изненада. Вече мина времето за забавления и издънки. Ако играем добре, ще станем шампиони. Не го ли направим, някой друг ще завърши първи. Стоим здраво стъпили на земята”, обясни треньорът на Ювентус.