2. - Италия
  3. Aталанда удари Лацио с 2:0

Aталанда удари Лацио с 2:0

Аталанта успя да постигне ценна победа с 2:0 над Лацио в среща от 14-тия кръг на италианската Серия "А". Мачът се игра пред 11 000 души на стадион "Атлети Азури" в Бергамо. Домакините бяха по-активни по време на срещата и заслужено стигнаха до трите точки През първата част играта бе разпокъсана и двата тима не успяха да създадат по-опасни положения.

Аталанта успя да постигне ценна победа с 2:0 над Лацио в среща от 14-тия кръг на италианската Серия "А". Мачът се игра пред 11 000 души на стадион "Атлети Азури" в Бергамо. Домакините бяха по-активни по време на срещата и заслужено стигнаха до трите точки През първата част играта бе разпокъсана и двата тима не успяха да създадат по-опасни положения. Първото попадение падна в 54-ата минута и бе дело на Хайме Валдес, който със силен удар от границата на пеналта прати топката в левия ъгъл на Карисо.

Натискът на домакините продължи и те стигнаха до второ попадение, което бе дело на Флокари в 68-ата минута. Той отправи силен удар от 20-тина метра след пас на Симоне Подаин и оформи крайното 2:0 за своя тим.

След този мач тимът на Аталанта заема 10-ото място в класирането с 20 точки, а Лацио е 5-и с актив от 23 точки.