2. - Италия
  3. Аталанта не сбърка срещу новак и взе четвърта поредна победа (ВИДЕО)

Аталанта не сбърка срещу новак и взе четвърта поредна победа (ВИДЕО)

Обрат донесе успеха на Фиорентина срещу Сампдория

Аталанта сгази с 4:0 Венеция в мач от 15-ия кръг на Серия "А". Тимът на Джанпиеро Гасперини надиграха тотално новака в италианския шампионат и записа четвърта поредна победа.

Първите два гола реализира Марио Пашалич. В седмата минута хърватският халф получи пас в наказателното поле от Йосип Иличич, като топката мина между краката на бранител на гостите. Пашалич се възползва от шанса и изведе бергамаските напред в резултата. Само пет минути по-късно отново Пашалич порази противниковата врата с удар отблизо.

В 57-ата минута нидерландският халф Тюн Купмейнерс бе точен за 3:0. Той пък намери целта с прецизен изстрел по земя от дъгата на наказателното поле. Малко след третия гол Луис Муриел уцели греда с удар по земя, а в 68-ата минута Пашалич оформи своя хеттрик. Той опъна мрежата с удар от границата на наказателното поле след асистенция на Муриел, който проби отлично отляво.

По същото време Фиорентина успя да обърне Сампдория с 3:1. Хосе Кайехон, Душан Влахович и Рикардо Сотил бяха точни за успеха на "виолетовите", а Маноло Габиадини отбеляза единствения гол за Самп.

Гостите от Сампдория поведоха с 1:0 още в 15-ата минута, когато Антонио Кандрева качи топката на главата на Маноло Габиадини, а той я заби в мрежата на Пиетро Терачиано.

Фиорентина обаче успя бързо да се върне в двубоя. Още преди да са изминали десет минути от откриващото попадение на Самп Хосе Кайехон засече топката за 1:1 на "Артемио Франки".  В 32-ата минута Душан Влахович заби редовното си попадение след асистенция на Джакомопо Бонавентура, давайки аванс на "ла виола". В края на първата част Рикардо Сотил оформи крайното 3:1 с изстрел в средата на вратата.

Със спечелените три точки Фиорентина вече има актив от 24 на шестата позиция, а Сампдория е 15-и с 15 точки.

Фиорентина - Сампдория 3:1