2. - Италия
  3. Аталанта спечели лесно срещу Торино с 2:0, Реджина и Наполи не излъчиха победител – 1:1

Тимът на Аталанта успя да победи без много трудности състава на Торино с 2:0. Срещата се игра на стадион „Атлети Адзури д’Италия” и бе от програмата на 28-ия кръг на италианската Серия „А”. В друг мач от кръга отборите на Реджина и Наполи не успяха да излъчат победител в спора помежду си, завършвайки наравно 1:1. Срещата се игра на стадиона на „калабрийците” – „Оресте Гранило” пред около 10 000 зрители.

Тимът на Аталанта успя да победи без много трудности състава на Торино с 2:0. Срещата се игра на стадион „Атлети Адзури д’Италия” и бе от програмата на 28-ия кръг на италианската Серия „А”.

„Биковете” успяха да удържат домакините през първото полувреме, като почивката дойде при нулево равенство. И двата гола паднаха през втората част, като техен автор бе нападателят на Аталанта Сердцо Флокари съответно в 46-та и 72-та минути. За първия гола с асистенция се отчете Тиберио Гуаренте, докато за второто попадение завършващият пас бе дело на Лука Чигарини.

След тази победа домакините от Аталанта останаха на 10-о място в класирането с 39 спечелени точки, докато гостите от Торино паднаха на 18-а позиция в подреждането с актив от 24 точки, на две от спасителния бряг.

В друг мач от кръга отборите на Реджина и Наполи не успяха да излъчат победител в спора помежду си, завършвайки наравно 1:1. Срещата се игра на стадиона на „калабрийците” – „Оресте Гранило” пред около 10 000 зрители.

Домакините излязоха първи напред в резултата чрез Бернардо Коради, който отбеляза попадението в 26-та минута на първото полувреме, като асистенцията бе дело на Франческо Коца. Почивката дойде при този резултат за радост на почитателите на домакините. През втората част на терена се водеше истинска битка, като състезателите на двата отбора често извършваха нарушения. Изравнителното попадение за тима на Наполи падна в 64-та минута на двубоя и бе дело на нападателя на тима Езекиел Лавеци, който с удар с десния крак прати топката в горния ляв ъгъл на вратата на Реджина.

След това равенство домакините остана на дъното на таблицата с 20 спечелени точки, на цели шест от спасителната зона. Със спечелената точка, отборът на Наполи успя да се изкачи на 11-а позиция във временното класиране с актив от 36 точки.