2. - Италия
  3. Аталанта стигна до минимална и драматична победа над Каляри (ВИДЕО)

Аталанта стигна до минимална и драматична победа над Каляри (ВИДЕО)

Бегамаските победиха с 1:0 своя опонент при визитата си

Отборът на Аталанта записа минимална победа с 1:0 при визитата си на Каляри от 22-ия кръг на Серия "А". Така поредицата на домакините от мачове без победа набъбна до 15 такива.

Бергамаските изиграха слаб мач като за своите стандарти, но все пак си тръгнаха с трите точки. Това стана след техен финален щурм в последните 15-ина минути на мача.

В 83-ата Дуван Сапата можеше да се разпише, но тогава напречната греда спря неговия удар с глава. Последва дараматичен край на двубоя. В 90-ата минута "златната" резерва Луис Муриел се справи с двама защитници и отбеляза единственото попадение. Във финалните секунди на срещата реферът назначи дузпа за сардинци за фаул на Мартен де Роон срещу Даниеле Ругани. Съдията обаче прегледа ситуацията чрез ВАР и отмени своето решение.

По този начин Аталанта стана шести в класирането, като се изравни с Наполи и Лацио, които също са с 40 точки. Каляри пък все още е на 18-ата позиция и в зоната на изпадащите с едва 15 спечелени пункта.

Рома разби Удинезе след уволнението на Де Роси (ВИДЕО)