2. - Италия
  3. Без игра, Интер спечели важна победа над Болоня като гост

Без игра, Интер спечели важна победа над Болоня като гост

Замислени за предстоящия мач с Манчестър Юнайтед във вторник, футболистите на Жозе Моуриньо изиграха слаб мач, но за пореден път това не им попречи да вземат трите точки на стадио „Ренато Дела Ара”.

Интер победи Болоня с 2:1 в първа среща от 25-ия кръг на Серия А. Замислени за предстоящия мач с Манчестър Юнайтед във вторник, футболистите на Жозе Моуриньо изиграха слаб мач, но за пореден път това не им попречи да вземат трите точки - този път на стадио „Ренато Дела Ара”.

Макар и мачът да беше слаб като качество, драма не липсваше. Камбиасо изведе отбора си напред в 57-ата минута, Мигел Брито върна попадението в 79-ата, а три минути след това Марио Балотели изведе „нерадзурите” напред.

Първото полувреме започна доста слабо и завърши трагично. На пръв поглед двата тима изобщо не се напрягаха, въпреки че Болоня води люта битка за оставане в Серия А, а Интер за четвърто поредно спечелване на Скудетото.

Единствената по-сериозна опасност за Интер се откри пред Адриано в средата на първата част, но след като проби в наказателното поле отдясно, ударът на бразилеца мина високо над вратата.

За Болоня пък едно центриране на Валиани към Ди Вайо бе с мъка пресечено от Жулио Сезар, който предотврати почти сигурен гол във вратата си.

През втората част мачът започна да доставя малко повече удовлетворение за зрителите. Болоня се опитваше да търси гол, главно търсейки пробив през резервния централен защитник на шампионите Нелсон Ривас, който не бе много стабилен на поста си.

Интер обаче, без усилия, в крайна сметка поведе. След корнер, топката бе свалена от Адриано в малкото наказателно поле и там Камбиасо успя да я промуши във вратата, пазена от Антониоли.

След това двубоят отново утихна. Интер не създаваше никакви опасности, но умело контролираше събитията, а креативността на Болоня бе равна на нулата. Единствено след изпълнение на корнери, играчите на Синиша Михайлович на няколко пъти създадоха лека суматоха в отбраната на „нерадзурите”.

Въпреки това, в 78-ата минута домакините изравниха. Волпи центрира на скорост отляво и Брито прониза с глава Сезар - 1:1.

Жозе Моуриньо реагира мигновено и пусна в игра младия Балотели, с когото според медиите има скандал. Само три минути по-късно при центриране отляво чернокожият нападател вкара гол, след като всички в нападението на неговия тим и защитата на Болоня се разминаха с топката.

До края на двубоя Марко Ди Вайо имаше уникална възможност да изравни с глава в 90-ата минута, но Сезар изби удара му от малкия пеналт.

Така Интер се откъсна на 12 точки пред втория Ювентус и 14 пред Милан преди следващите мачове от кръга в Калчото.

Болоня - Интер 1:2
0:1 Камбиасо 57’