2. - Италия
  3. Безобразен Милан сложи оставката в джоба на Индзаги (ВИДЕО+СНИМКИ)

Безобразен Милан сложи оставката в джоба на Индзаги (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Росонерите" изиграха трагичен мач и паднаха с 0:1 от Аталанта на "Сан Сиро", Сасуоло изненада Дженоа, вижте всички резултати в калчото

Безобразен Милан сякаш подписа оставката на наставника Филипо Индзаги след срамна загуба с 0:1 от Аталанта на „Сан Сиро” в 19-ия кръг на Серия А. Херман Денис вкара победния гол за „адзурите”, но не загубата, а играта на Милан беше срамна.

Едва една победа в последните 5 срещи преди това дерби на Ломбардия поставяше Пипо Индзаги под напрежение преди мача, а играчите му не помогнаха това да се промени.

Алесио Черчи за първи път започна като титуляр, а Джакомо Бонавентура се изправи за първи път срещу бившия си клуб с екипа на „росонерите”. Именно той пробва ръкавиците на Спортиело, докато шут на Беналуан се отклони от Мексес пред другата врата.

Милан губеше елементарно топката в центъра на терена, макар че я владееше по-често. Аталанта не правеше кой знае какво, но възползвайки се от безобразната игра на съперника стигаше до чисти голови положения.

Херман Денис разтресе напречната греда с бомбен изстрел извън наказателното поле при поредната контра, а Диего Лопес спаси добавката на Сапакоста.

Лука Чигарини стреля неточно при поредната контра на гостите, но Аталанта поведе заслужено в 33-ата минута, когато Жереми Менес подари топката с ненужен опит за петичка в центъра, Макси Моралес изведе Херман Денис и нападателят с лекота се разписа зад Лопес – 1:0.

Даниеле Бонера се контузи и бе принудително сменен, а Милан бе изпратен с освирквания от своите фенове.

След почивката Индзаги пусна Пацини и Нианг, но играта на Милан остана напълно разпиляна и нямаше идея как да се стигне до гол.

Всичко опасно, до което стигнаха „росонерите”, бе един удар с глава на Ел Шаарави, който кацна върху мрежата над гредата.

Аталанта пък изпусна нови два шанса да вкара, въпреки че почти не минаваше центъра през втората част.

Трибуните на „Сан Сиро” изпратиха своите отново с освирквания и столът на Инздаги се разклати още по-сериозно. Милан е десети с 26 точки, Аталанта вече има 20 и се качи до 15-а позиция.

Антонио Вутов не беше в групата на Удинезе за драматичното 2:2 на "Фриули" срещу Каляри.

Жоао Педро изведе сардинците напред преди почивката, а Удинезе обърна всичко много бързо с два гола на Алан и Теру за две минути. В добавеното време обаче Каляри получи дузпа и Данило Авелар донесе точката на гостите.

Сасуоло отново бе близо до приятна сензация този кръг и на три пъти повеждаше като гост на Дженоа, но „грифоните” не се предаваха и се добраха до точка за 3:3.

Доменико Берарди вкара два гола за Сасуоло, но с два гола за Дженоа отвърна Фетфацидис, който в добавеното време спаси точката за домакините от Генуа.

Друг гол дълбоко в продължението донесе успеха на Фиорентина с 2:1 като гост на Киево.

Двата тима си размениха по един гол във Верона преди резервата Кума Бабакар да прати трите точки във Флорнеция с гол в 4-ата добавена минута за 2:1.