2. - Италия
  3. Болоня обърна Парма и диша спокойно в дъното на Серия „А”

Болоня обърна Парма и диша спокойно в дъното на Серия „А”

Червен картон покоси „дуковете”, Божинов игра до 44-ата минута

Болоня взе изключително важното домакинство срещу Парма по пътя към оцеляването в Серия „А”. В среща от 35-ия кръг на Калчото тимът на Франко Коломба обърна Парма на Валери Божинов и го победи с 2:1. Българинът започна като титуляр, но бе заменен тактически малко преди почивката.

Джонатан Биабиани изведе Парма в 23-ата минута, но с два гола на Марко Ди Вайо Болоня съумя да осъществи пълен обрат и да спечели важната среща на „Ренато Дал’Ара”.

Болоня, които се борят за оцеляване започна малко по-добре и Марко Ди Вайо се озова на добра позиция преди ударът му да бъде блокиран. Гостите обаче първи откриха резултата, след като в 23-ата минута Джонатан Биабиани прати топката в мрежата на Емилиано Вивиано.

Габи Мудингай беше близо до изравняване само три минути по-късно, но стреля встрани от целта. Положението за Парма се утежни след половин час игра, когато Кристиан Дзакардо получи директен червен картон и „дуковете” трябваше да играят в следващите 60 минути с човек по-малко.

Това даде резултат в 39-ата минута, когато Марко Ди Вайо този път намери вратата и изравни резултата – 1:1.

Треньорът на „дуковете” Франческо Гуйдолин извърши две смени още преди почивката. За съжаление един от жертвите на неблагоприятното развитие на „Ренато Дал’Ара” бе Валери Божинов, който не успя да застраши вратата на домакините през първата част. На негово място се появи защитникът Абел Джили.

Въпреки това Болоня осъществи пълен обрат пет минути след подновяването на играта с нов гол на Марко Ди Вайо.

По-нататък срещата продължи с тотално надмощие за Болоня. Парма се отчете с удар на голмайстора Биабиани, който обаче бе спасен.

До края срещата се разпокъса и логично до нов гол не се стигна.

Така Болоня се поздрави с крайния успех и прекрати лошата серия от седем поредни мача без победа. Сега тимът на Франко Коломба е с 5 точки над зоната на изпадащите три кръга преди края на сезона. Парма на практика няма шансове за Лига Европа. „Дуковете” са 9-и с 46 точки, на 8 от шестия Ювентус.