2. - Италия
  3. Бранители носят победата на Фиорентина с 2:1 срещу Каляри

Бранители носят победата на Фиорентина с 2:1 срещу Каляри

Защитниците на Фиорентина Мануел Паскуал и влезлият като резерва Хуан Мануел Паскуал донесоха победата с 2:1 срещу гостуващия тим на Каляри в мач от 31-я кръг на Серия „А”.

Като цяло двата тима изиграха равностоен двубой, като ключов момент в срещата се оказа червеният картон за левия бранител на гостите Алесандро Агостини в 65-ата минута. Каляри остана и с два човека по-малко, след като в 89-ата минута директен червен картон за умишлено спиране на топката с ръка получи роденият в Бреша централен защитник Микеле Канини.

Първото попадение в мача падна след 53 минути игра. Мануел Паскуал се озова непокрит в средата на противниковото наказателно поле, след точен пас на 19-годишния нападател Стеван Йоветич. Паскуал не забави действията си и стреля към долния десен ъгъл на Федерико Маркети.

След първото попадение за двата тима си размениха редица опасни положения, като добри възможности за гол опропастиха Андреа Косу за Каляри, който бе изведен срещу вратаря на „Ла виола” след добър пас на Микеле Фини и голмайсторът за домакините Мануел Паскуал, който в 75 минута бе неточен от пряк свободен удар.

В 74-ата минута Хуан Варгас замени Семиоли, като само 11 след това удвои преднината за Фиорентина. С бърз пробив Марко Донадел изведе своя съотборник в средата на наказателното поле, който стреля в десния ъгъл на противниковата врата. Минута след това Каляри върна един гол благодарение на Даниеле Рагацу, който от близко разстояние оползотвори добро подаване на Косу. 30-техиляди зрители на „Артемио Франки” трябваше да тръпнат до последния сигнал на Антонио Дамато, тъй като въпреки втория червен картон за Каляри гостите не спряха да атакуват до самия край.

След третата си поредна победа Фиорентина и актива си от 55 точки Фиорентина се изкачи четвъртото място в Серия „А”, докато Каляри (45т) отстъпи седмото си място на Палермо.