2. - Италия
  3. Дженоа и Киево с победи в Италия

Дженоа и Киево с победи в Италия

Киево постигна трудна домакинска победа над Наполи с 2:1 в мач от 20-ия кръг на италианската Серия "А". Домакините играха достойно срещу намиращия се в отлична форма тим на Наполи и заслужено стигнаха до успеха.

Резултатът откри Марколини от дузпа в 32-ата минута. В ситуацията Пинци бе спънат от Контини в наказателното поле и съдията даде наказателен удар в полза на Киево. Гостите от Наполи изравниха резултата, след като Езикел Лавеци получи асистенция от словашкия плеймейкър Марек Хамсик и с плътен удар вкара топката във вратата на домакините. Само 2 минути по-късно Хамсик бе изгонен и гостите останаха с човек по-малко. В 71-ата минута двата тима останаха с по равен брой играчи, след като Мореро от домакините също бе изгонен, заради втори жълт картон. В 74-ата минута Марколини донесе победата на своя тим и оформи крайното 2:1 след като се разписа от дузпа, която бе дадена от съдията за нарушение срещу Бонтиволио.

След този мач Наполи заема 5-то място в класирането с актив от 33 точки, докато Киево е на 19-та позиция с 13 точки.

В друга среща от Серия "А" Дженоа победи трудно като гост Лече с 2:0 в мач игран на стадион "Виа Дел Маре". Гостите от Генуа владееха инициативата през целия мач, но въпреки това стигнаха трудно до победата.

Първото попадение бе дело на Бошко Янкович в 68-ата минута, след като получи пас от Место. Вторият гол вкара Джузепе Скули, след като засече центриране на Иван Юрич.

След тази среща Дженоа е 4-ти в класирането с актив от 35 точки, докато Лече е на 17-та позиция със 17 точки.