2. - Италия
  3. Дженоа продължава да мечтае, след 1:0 над Каляри като гост

Дженоа продължава да мечтае, след 1:0 над Каляри като гост

Отборът на Дженоа продължава да изненадва футболната общественост в Италия с добрата си игра. Днес „грифоните” покориха Сардиния и победиха местния Каляри като гост с минималното 1:0.

Единственото попадение в срещата бе дело на бившия футболист на Ювентус Рубен Ариел Оливера, който се разписа 5 минути преди края на редовното време. Домакините от Каляри обаче бяха останали с човек по-малко още в 39-ата минута, когато един от най-постоянните футболисти на сардинци през този сезон Андреа Косу получи втори жълт картон и бе изгонен от терена.

Така с тази победа Дженоа отново е на заветното 4-о място с актив от 48 точки, докато Каляри остана 8-и с 39 точки в актива си.