2. - Италия
  3. Дженоа спря пропадането си след обрат срещу Парма (ВИДЕО)

Дженоа спря пропадането си след обрат срещу Парма (ВИДЕО)

"Дуковете" са предпоследни и все по далеч от спасението

Дженоа победи Парма с 2:1 в мач от 28-ия кръг на Серия "А", въпреки че изоставаше в резултата до 50-ата минута. Така гостите прекъснаха серията си от шест поредни мача без успех  се отдалечиха от зоната на изпадащите. Те заемат 13-о място с 31 точки. Парма пък е на 19-о с 19 и все по-малки са шансовете на отбораа да запази мястото си в елита.

Домакините поведоха още в 16-ата минута с гол на Грациано Пеле. Той се разписа след отлично подаване на Юрай Кучка в наказателното поле.

В началото на второто полувреме обаче Дженоа стигна до изравнително попадение. Негов автор стана Джанлука Скамака, който се възползва от много добър пас на Давиде Запакоста.

В 69-ата минута гостите стигнаха до пълен обрат в срещата. Марко Пияца намери Джанлука Скамака, който овладя отлично топката и със силен удар в долния десен ъгъл на врата донесе победата на своя тим.

Рома разби Удинезе след уволнението на Де Роси (ВИДЕО)