2. - Италия
  3. Феноменален Ибрахимович наказа Фиорентина, Моуриньо изгонен

Феноменален Ибрахимович наказа Фиорентина, Моуриньо изгонен

Интер спечели дербито на 28-ия кръг в Серия А срещу Фиорентина, като се наложи с 2:0. С голове на Ибрахимович в началото и края на срещата, тимът воден от Жозе Моуриньо направи поредната си важна крачка към спечелването на „Скудетото”. Гостите от Флоренция стояха добре на терена и може да съжаляват, че не си тръгнаха поне с точка от „Сан Сиро”. Португалският мениджър на шампионите Жозе Моуриньо път бе изгонен от рефера Орсато в продължението на мача. Специалния си позволи остро да критикува съдията за неотсъден фаул.

Интер спечели дербито на 28-ия кръг в Серия А срещу Фиорентина, след като се наложи с 2:0 с голове в началото и края на мача на Ибрахимович. Така, тимът воден от Жозе Моуриньо, направи поредната си важна крачка към спечелването на Скудетото. Гостите от Флоренция стояха добре на терена и може да съжаляват, че не си тръгнаха поне с точка от „Сан Сиро”.

Португалският мениджър на шампионите Жозе Моуриньо пък бе изгонен от рефера Орсато в продължението на мача. Специалния си позволи остро да критикува съдията за неотсъден фаул.

Мачът започна равностойно, но все пак домакините първи можеха да открият резултата. В 8-ата минута Ибрахимович намери Станкович на границата на наказателното поле, но неговият удар в горния ляв ъгъл бе отразен от Себастиан Фрей. Гостите от Флоренция отвърнаха с удар на Муту, който бе спасен от стража на „нерадзурите” Жулио Сезар.

В 11-ата минута след центриране от фаул, Ибрахимович се извиси над защитата на гостите, и след като Фрей се размина с топката в единоборството между двамата, шведът моментално с глава от малкия пеналт поведе домакините напред. След това гостите отговориха с опасен изстрел на Джилардино от границата на полето, който бе спасен от Жулио Сезар.

В 30-ата минута Комото центрира в полето към Фелипе Мело, той стреля с глава, но ударът му бе спасен. До края на полувремето удари на Варгас и Кузманович минаха покрай врата на Сезар, а изстрел на Джилардино бе спасен с мъка от бразилския страж на шампионите.

Фиорентина започна по-добре втората част и на няколко пъти Муту и Джилардино сериозно затормозиха защитата на „нерадзурите”. В 63-ата минута Джилардино бе изведен отдясно, влезе в наказателното поле и стреля, но ударът му мина на сантиметри покрай десния страничен стълб на вратата пазена от Сезар.

В 81-ата минута влезлият като резерва Донадел стреля от дъгата, Сезар не се намеси по най-добрия начин и се наложи Самуел с шпагат да чисти в корнер пред погледа на Джилардино.

В последната минута на мача Ибрахимович и Сантон направиха хубаво двойно подаване, като последният се озова очи в очи със стража на Фиорентина, но ударът му срещна тялото на Фрей.

Наставникът на Интер Жозе Моуриньо пък бе изгонен от главния рефер Орсато в даденото 5-минутно продължение на мача.

В последната минута на продължението Златан Ибрахимович сложи точка на спорра, след като вкара невероятен гол от пряк свободен удар на 32 метра от вратата на Фрей. Той стреля много силно със 109 км/ч над стената, топката се удари в напречната греда и се оплете в мрежата зад френския страж на гостите.

Така Интер продължава уверено да върви към титлата в Серия А, а Фиорентина остава на 5-ото място в класирането с актив от 46 точки.