2. - Италия
  3. Фиорентина изпусна обрат срещу Аталанта у дома (ВИДЕО)

Фиорентина изпусна обрат срещу Аталанта у дома (ВИДЕО)

Двата тима врътнаха само 1:1

Фиорентина и Аталанта завършиха наравно 1:1 в мач от 30-ия кръг на Серия А. Бергамаските поведоха чрез Йоаким Мееле, но Артур Кабрал изравни от дузпа през второто полувреме.

„Виолетовите“ потърсиха пълния обрат, но страхотни намеси на вратаря Марко Спортиело спомогнаха на Аталанта да предотврати загубата.

След ремито Аталанта е 6-и в класирането с актив от 49 точки, докато Фиорентина е 9-и с 42.

Първата възможност се откри пред Артур Кабрал в 17-ата минута. Неговият коварен удар обаче беше отразен от вратаря Марко Спортиело.

Три минути по-късно гостите извадиха късмет, тъй като шут на Николас Гонсалес от сериозна дистанция премина на сантиметри покрай целта.

В 37-ата минута бергамаските излязоха напред в резултата. Йоаким Мееле се превърна в голмайстор. Той беше намерен дълбоко в наказателното поле и от близко разстояние прати топката в мрежата – 0:1.

В 53-тата минута Рафаел Толой игра с ръка в наказателното поле и след намеса на ВАР „виолетовите“ получиха правото да бият дузпа.

Артур Кабрал застана зад топката и успя да преодолее Спортиело за 1:1.

Домакините потърсиха пълния обрат в резултата и трите точки. В 73-тата минута Кристиано Бираги опита късмета си от фал. Топката разтресе гредата. Изпълнението беше изключително, но малшанс.

Последният шанс за Фиорентина дойде дълбоко в добавеното време. Рикардо Сотил се извиси над всички и засече центриране в наказателното поле, но Спортиело реагира феноменално и донесе точката на Аталанта.

В следващия кръг от Серия А Фиорентина гостува на Монца, докато Аталанта посреща Рома.

Бобан към Милан: Продадоха най-добрия си италианец

Легендата даде любопитен пример за случващото се на "Сан Сиро"

Интер се измъкна с късмет в Монца (ВИДЕО)