2. - Италия
  3. Фиорентина победи Удинезе с 4:2

Фиорентина победи Удинезе с 4:2

Отборът на Фиорентина записа забележителен обрат срещу Удинезе в мача по между им от 13-ия кръг на Серия А и записа убедителна победа с 4:1.

Гостите изненадващо поведоха в резултата в 29-та минута. Антонио Флоро Флорес се разписа с отличен удар извън наказателното поле за 0:1, като при този резултат завърши първото полувреме.

През втората част домакините стигнаха до пълен обрат. Първо звездата на Фиорентина Адриан Муту възстанови равенството в 52-та минута, след като реализира отсъдената от главния съдия дузпа. В 63-та минута национала Рикардо Монтоливо бе точен, с което даде преднината на „виолетовите”. В 78-та минута отново той бе точен за 3:1. Само минута по-късно Алберто Джилардино отбеляза поредния си гол в Серия А, с което направи резултата 4:1. В 83-та минута бранителят на домакините Джанлука Комото направи нарушение в наказателното поле срещу звездата на гостите Антонио Ди Натале и бе изгонен от игра. Впоследствие Ди Натале бе точен от бялата точка, с което оформи крайното 4:2.

С тази победа Фиорентина се събра актив от 23 точки и се изравни с 4-ия в класирането Наполи, докато Удинезе остана на 6-о място с актив от 21 точки.

Бобан към Милан: Продадоха най-добрия си италианец

Легендата даде любопитен пример за случващото се на "Сан Сиро"

Интер се измъкна с късмет в Монца (ВИДЕО)