2. - Италия
  3. Фиорентина се отдалечи от дъното след успех над Верона (ВИДЕО)

Фиорентина се отдалечи от дъното след успех над Верона (ВИДЕО)

"Виолетовите" победиха с 2:1

Фиорентина спечели визитата си на Верона с 2:1 в двубой от 32-ия кръг на италианската Серия А, игран на стадион "Маркантонио Бентегоди". По този начин "виолетовите" прескочиха цели три отбора в класирането и вече се намират на 13-о място, което леко ги отдалечи от битката за оставане в елита. От своя страна Верона е девети с 41.

Двата тима изиграха равностойно първо полувреме, но в края му гостите получиха правото да изпълнят дузпа, след като Антонин Барак фаулира съперник в собственото си наказателно поле. Зад топката застана Душан Влахович и с изстрел в долния десен ъгъл реализира.

Гостите успяха да удвоят преднината си в 65-ата минута, когато Мартин Касарес овладя отбита топка и с изстрел в средата реализира.

Верона се активизира в следващите минути и в 72-ата минута успяха да намалят резултата. Давиде Фараони центрира в накзателното поле, където Еди Мора с глава отблизо реализира.

В следващия кръг Верона гостува на кандидат-шампионите Интер. Задачата на Фиорентина също няма да е лека - домакинство на Ювентус.

Рома разби Удинезе след уволнението на Де Роси (ВИДЕО)