2. - Италия
  3. Фиорентина си тръгна с трите точки от Болоня след голово шоу (ВИДЕО)

Фиорентина си тръгна с трите точки от Болоня след голово шоу (ВИДЕО)

"Виолетовите" трепери до края, но изместиха Рома от петото място

Фиорентина спечели с 3:2 гостуването си на Болоня от 16-ия кръг на Серия А. За „виолетовите“ точни бяха Юсеф Малех, Кристиано Бираги и Душавн Влахович от дузпа. От домакините се разписаха Муса Бароу и 19-годишният Аарън Хики.

След успеха Фиорентина измести Рома и вече е пети с актив от 27 точки, докато Болоня е 8-и с 24.

В началните минути и двата тима имаха своите шансове за гол, но до такъв не се стигна. В 11-ата минута изстрел на Николас Гонсалес от границата на наказателното поле премина встрани от вратата.

В 33-тата минута Фиорентина поведе. Юсеф Малех засече центриране на Николас Гонсалес и порази мрежата на Лукаш Скорупски. Вратарят на домакините беше безпомощен в ситуацията.

Отговорът на Болоня дойде три минути преди почивката. Матиас Сванберг комбинира с Бароу, който с хубав удар от движение отбеляза и възстанови равенството.

В 52-рата минута Фиорентина отново излезе напред в резултата. Бираги вкара с директен изстрел от пряк свободен удар.

15 минути по-късно Скорупски извърши нарушение и гостите получиха правото да изпълнят 11-метров наказателен удар. Зад топката застана младата звезда на „виолетовите“ Душан Влахович. Сърбинът не сбърка и направи преднината на Фиорентина комфортна – 3:1.

В 83-тата минута Болоня върна интригата в мача. Аарън Хики преодоля Пиетро Терачано, но до края Фиорентина запази резултата непроменен и се поздрави с крайния успех.