2. - Италия
  3. Фиорентина успя да обърне Аталанта на "Атлети Адзури Д`Италия" с 2:1

Фиорентина успя да обърне Аталанта на "Атлети Адзури Д`Италия" с 2:1

Фиорентина успя да постигне инфарктна победа над Аталанта с 2:1 като гост в мач от 30-ия кръг на италианската Серия "А", който се игра на стадион "Атлети Азури Д`Италия" в Бегамо. Домакините поведоха в резултата, но "виолетовите" показаха характер и успяха да обърнат резултата. Сръбският нападател Стеван Йоветич успя да отбележи първото си попадение с фланелката на Фиорентина, откакто играе в клуба.

Фиорентина успя да постигне инфарктна победа над Аталанта с 2:1 като гост в мач от 30-ия кръг на италианската Серия "А", който се игра на стадион "Атлети Азури Д`Италия" в Бергамо. Домакините поведоха в резултата, но "виолетовите" показаха характер и успяха да обърнат резултата. Черногорският нападател Стеван Йоветич успя да отбележи първото си попадение с фланелката на Фиорентина, откакто играе в клуба.

Първото полувреме бе доста интересно, но двата отбора не успяха да си отбележат гол.В 8-ата минута удар на Мануел Паскуал бе блокиран от вратаря на домакините Андреа Консили. Само пет минути по-късно звездата на Аталанта Серджо Флокари пропусна да изведе своите напред. Пред двата отбора се откриха още няколко интересни ситуации, но до гол така и не се стигна през първите 45 минути.

В 49-ата минута Плазмати получи пас от Серджо Флокари и с диагонален удар откри резултата в полза на Аталанта. Нещата за домакините обаче се объркаха, тъй като съдията Матео Трефолони показа червен картон на Фелузо за фаул срещу Алберто Джилардино, и даде дузпа за гостите от Флоренция. Тя бе вкарана от сръбския нападател Стеван Йоветич, който откри головете си сметка за тима. Мачът отиваше към равенство, докато не се стигна до 89-ата минута, когато Франко Семиоли със страхотен пас от дясно намери Алберто Джилардино и последният донесе победата на Фиорентина.

След този мач, тимът от Флоренция заема 4-ата позиция в класирането с актив от 52 точки, докато Аталанта е на 10-ото място с 40 точки.