2. - Италия
  3. Голям късмет: Фиорентина се спаси от загуба срещу Дженоа с гол в 98-ата минута

Голям късмет: Фиорентина се спаси от загуба срещу Дженоа с гол в 98-ата минута

Двата тима врътнаха реми 1:1

Гол в 98-ата минута спаси Фиорентина от загуба срещу Дженоа. Двубоят от 10-ия кръг на Серия А завръши 1:1. За "генуезците" точен бе Марко Пияца, докато за виолетовите се разписа Никола Миленкович.

През първото полувреме двата тима създадоха по едно по-опасно положение пред вратата на съперника, но с пропуски се отличиха Джанлука Скамака от Дженоа и Франк Рибери от Фиорентина. След почивката "виолетовите" стигнаха до две нови ситуации, но отново не успяха да се разпишат.

В 70-ата минута Джакомо Бонавентура вкара гол за Фиорентина, но попадението бе отменено заради нарушение по време на изграждане на атаката. До края на срещата двата тима си размениха по още няколко опасни атаки, но до гол така и не се стигна. В крайна сметка, в 89-ата минута Дженоа отбеляза. Марко Пияца се възползва от подаване на Матия Дестро в наказателното поле и с удар в долния ляв ъгъл се разписа. В 98-ата минута обаче Фиорентина стигна до изравнително попадение. Негов автор стана Никола Миленкович.

След равенството Фиорентина заема 17-то място в класирането с 9 точки, докато Дженоа са 19-ти с 6.