2. - Италия
  3. Имобиле качи Лацио в топ 4 след два гола срещу Салернитана (ВИДЕО)

Имобиле качи Лацио в топ 4 след два гола срещу Салернитана (ВИДЕО)

Нападателят реализира две попадения

Лацио постигна важна победа с 2:0 като гост на Салернитана в двубой от 23-ия кръг на Серия А и по този начин се изкачи до 4-ото място във временното класиране с 42 точки, докато Салернитана остава на 16-ата позиция с 21 точки. Двете попадения в мача бяха дело на Чиро Имобиле, който по този начин вече има 9 попадения в Серия А от началото на сезона.

Първото полувреме на мача бе двуостро, а двата отбора имаха по няколко положения. Антонио Кандрева на два пъти обстрелва вратата на римския тим, като първо стреля неточно, а след това Иван Проведел Спаси.

Фелипе Андерсон се отчете с неточен удар за Лацио в 23-ата минута, а шут на Педро 11 минути по-късно бе отразен от Луиджи Сепе.

След точно час игра Лацио поведе, след като Адам Марушич намери Чиро Имобиле н наказателното поле и италианският национал отблизо прати топката в мрежата н  Салерно.

Девет минути по-късно Сепе фаулира Имобиле в наказателното поле и бившият футболист на Борусия Дортмунд реализира отсъдената дузпа.

Секунди преди изтичането на редовното време Салернитана остана с човек по-малко на терена, след като Дилан Брон получи жълт картон за нарушение в наказателното поле, който бе втори за него и така той напусна преждевременно терена.

С изпълнението на дузпата се нагърби Луис Алберто, но шутът му бе спасен от Луиджи Сепе, но това само помогна на тима му да избегне по-тежко поражение.

В другия мач от Серия А, игран по същото време, Фиорентина и Емполи завършиха 1:1 с попадения на Артур Кабрал и Николо Камбиаги.

Бобан към Милан: Продадоха най-добрия си италианец

Легендата даде любопитен пример за случващото се на "Сан Сиро"

Интер се измъкна с късмет в Монца (ВИДЕО)