2. - Италия
  3. Интер нанесе първа загуба на Дженоа на „Луиджи Ферарис” – 2:0

Интер нанесе първа загуба на Дженоа на „Луиджи Ферарис” – 2:0

Тимът на Интер успя да нанесе първа загуба за сезона на отбора на Дженоа на стадиона на „грифоните” „Луиджи Ферарис”. Срещата завърши 2:0 за „нерадзурите” и бе от програмата на 27-я кръг на италианската Серия „А”.

Двубоят започна изключително динамично, като още във 2-та минута съставът на Интер излезе напред в резултата. След подаване на Станкович, Ибрахимович надбяга защитата на домакините и с техничен удар прехвърли вратаря на домакините Рубиньо за 1:0. В 16-та минута Матераци се контузи и на негово място влезе Кордоба.  Играчите на Дженоа се опитаха да върнат веднага попадението, но в 21-а минута удар с глава на Мота от вратарското наказателно поле бе спасен по страхотен начин от стража на Интер Сезар. В 31-та минута положението с контузените играчи в тима на Моуриньо стана още по-сериозно, след като и Бурдисо се контузи, а на негово място влезе Мунтари. В самия край на полувремето домакините имаха още една страхотна възможност да отбележат гол. След удар с глава на Мота, централният защитник на домакините Биава доби топката към вратата, но Сезар изби топката, която попадна в краката на Милито, но и добавката бе спасена от стража на „нерадзурите”. Това бе последното по интересно положение пред една от двете врати и почивката дойде при резултат 1:0 за Интер.

Втората част започна равностойно, като битката се водеше основно в средата на терена. Домакините развиваха атаките си основно по крилата и се опитваха с центрирания към нападателите си да затруднят отбраната на Интер. В 62-а минута Ибрахимович отклони топката с глава към Балотели, който я прати във вратата на Дженоа за 2:0. При гола остана съмнение, че топката не е преминала голлинията, но при повторенията ясно се видя, че попадението е редовно. В 68-а минута „грифоните” имаха възможност да намалят резултата, но ударът с левия крак на Роси премина над вратата. До края на мача темпото на игра видимо падна, но все пак тимът на Дженоа имаше териториално преимущество, но така и не създаваше опасни положения пред вратаря Сезар.

С тази победа Интер вече има в актива си 63 точки на върха в класирането, докато „грифоните” останаха на 5-а позиция с 45 точки, но и с мач повече от останалите отбори, които играят утре.

Дженоа – Интер 0:2
0:1 Ибрахимович 2’
0:2 Балотели 62’

Стартови състави:

Дженоа: Рубиньо; Кришито, Биава, Ферари; Бочети (Место- 74’), Роси, Мота, Юрич; Янкович (Паладино- 56’), Скули (Оливера- 67’), Милито