2. - Италия
  3. Интер обърна Катаня в Сицилия

Интер обърна Катаня в Сицилия

"Нерадзурите" изживяха тежки моменти, за да стигнат до трудния успех

Интер спечели изключително важни три точки в борбата за завръщане в голямата игра за титлата в Италия.  Новият треньор на „нерадзурите“ Леонардо записа втори успех, след като воденият от него отбор надигра с 2:1 като гост тима на Катаня. Победата обаче бе всякаква, но не и лесна. На моменти шампионите бяха тотално надиграни и само големият опит на лидерите в отбора помогна, след като губеха в резултата да започнат да играят така, както феновете искат, макар и само за 20 минути, но достатъчни, за да обърнат мача.

Освен всичко следобедът за тима бе добър и тъй като някои от основните съперници на тима за призовите места като Рома, Милан и Лацио не постигнаха успехи.

Интер имаше двама герои в днешния мач – вратарят Лука Кастелаци, който спаси няколко много опасни положения и Естебан Камбиасо, който вкара двата гола, с които отборът обърна резултата.

На стадион „Анджело Масимино“ двата тима изиграха едно безобразно слабо първо полувреме и много интересно, изпълнено с отлични голови положения, второ.

Първото опасно положение дойде в 14-ата минута на мача, когато Дъглас Майкон центрира и Станкович с глава стреля в ръцете на Андухар.

В 51-ата минута пък Киво толкова нескопосано изчисти топката, че тя попадна в краката на играч на Катаня и само благодарение на добрата намеса на Кастелаци, резултатът не бе открит.

Така завърши първата част, за да дойде втората, в която зрителите вече видяха истински мач. В 57-ата минута Макси Лопес увлече няколко защитници на Интер и от 25 метра отправи страхотен удар, който мина на сантиметри от горната греда. Три минути след това пък отново аржентинецът стреля от дъгата на наказателното поле по земя, но Кастелаци успя отново да спаси.

В 67-ата минута след нова контра пак Макси Лопес бе изведен в прекрасна позиция сам срещу Кастелаци. С фамозна реакция обаче стражът на Интер извади своя отбор от много тежката ситуация.

Интер пък създаде първата си голяма опасност чак след 70 минути игра. Тогава Милито бе изведен отдясно, финтира защитник и стреля, но Андухар спаси. Секунди по-късно при изпълнението на корнера Тиаго Мота се опита да вкара отново с глава, както направи срещу Наполи, но ударът му бе спасен.

Нямаше спасение обаче за „нерадзурите“ в 70-ата минута на двубоя. При една центрирана топка Макси Лопес направи смешен Иван Рамиро Кордоба, след което стреля, но Деян Станкович изби от голлинията. Към топката обаче тичаше друг аржентинец – Алеандро Гомес, който отблизо просто смаза топката с удар под гредата.

Внезапно обаче Интер изравни само след няколко минути.  След постепенна атака от центъра Станкович подаде изключителен пас към Камбиасо в центъра на наказателното поле, който изравни с премерен удар по земя.

От този момент нататък гостите започнаха да играят много силно и натикаха тотално Катаня в наказателното му поле. Леонардо бе вкарал малко по-рано в игра и Пандев, който допълнително раздвижи атаката на тима.

В 79-ата минута Естебан Камбиасо направи обрата пълен. Майкон центрира прекрасно отдясно с външен фалц, а халфът на Интер намери с глава топката за 2:1.

Пет минути преди края на мача пък Пандев изведе перфектно Милито, който с удар под ъгъл не можа да приключи мача.

До края на срещата футболистите на Катаня се опитаха да направят нещо, но дори не създадоха опасност пред Кастелаци.

Така Интер завоюва втори много важни три точки след назначението на Леонардо начело на отбора.

Катаня – Интер 1:2