2. - Италия
  3. Интер обърна Удинезе в исторически мач в Италия (ВИДЕО)

Интер обърна Удинезе в исторически мач в Италия (ВИДЕО)

Двата тима излязоха без нито един италианец в стартовите единайсет

Интер спечели с 3:1 домакинството си срещу Удинезе в исторически мач в Италия. За първи път в историята на Серия А нито един от двата тима не започна с италианец в състава си. След почивката все пак на терена влезе Паскуале, заменяйки Еденилсон от състава на гостите, а 10 минути преди края Едер влезе на мястото на Икарди от Интер, а Дамброзио смени Биабиани.

В 9-ата минута на двубоя Емануел Баду намери на границата на пеналта Теро, който с прекрасен удар в движение матира стража на домакините за 1:0.

Авансът на Удине се запази до 36-ата минута, когато Икарди пусна топката между няколко бранители, за да може Йоветич да отбележи на празна врата за 1:1.

Отново Йоветич бе точен в 75-ата, давайки преднина на Интер в резултата, а в добавеното време влезлият като резерва Едер оформи крайното 3:1.

След успеха „нерадзурите” са на 4-ата позиция с 64 точки, а Удинезе е на 14-о място с 38 точки след 35 кръга в Серия А.