2. - Италия
  3. Интер отнесе Фрозиноне

Интер отнесе Фрозиноне

"Нерадзурите" с безпроблемен успех

Интер победи Фрозиноне. В двубой от Серия А "нераздзурите" не оставиха съмнение в превъзходството си, налагайки се с класическото 3:0.

Интер поведе с гол на Кейта Балде в 10-ата минута. Футболистите на Фрозиноне не успяха да изнесат топката, а Интер организира контраатака. Топката попадна у Балде Кейта, който се подигра със защитата на гостите в наказателното поле и откри резултата.

В 30-ата минута Интер се размина с втори гол, след като Галярдини не успя да преодолее отблизо вратаря на гостите Спортиело.

Втората част започна с опасно положение пред вратата на Интер, но Ханданович спаси.

В 57-ата минута обаче Интер стигна до втори гол. Кейта центрира в наказателното поле, където над всички се извиси Лаутаро Мартинес, който с глава удвои аванса за "нерадзурите".

Домакините оформиха класиката в резултата 8 минути преди края на редовното време. Кейта Балде беше изведен очи в очи със Спортиело от Наполитано и сенегалецът не сгреши за крайното 3:0.