2. - Италия
  3. Италия би Швеция в последния момент и вече е с билет за 1/8 финалите (ВИДЕО+СНИМКИ)

Едер вкара победния гол в 88-та минута и прати Италия на 1/8 финалите

В мач от втория кръг от група Е, на стадион „Мунисипал“ в Тулуза Италия победи Швеция с 1:0 в самия край на срещата.

В герой за "адзурите" се превърна Едер.

Първите 15 минути неочаквано бяха по-активни за отбора на Швеция. „Трите корони“ успяха на няколко пъти да създадат добри атаки към Джиджи Буфон, като италианците стояха добре прибрани в своята половина.

След това „адзурите“ се опитаха да отговорят с две опасни атаки на Флоренци и Грациано Пеле, но активността на Златан Ибрахимович в предни позиции не позволяваше на Италия да се понесе в по-опасни действия.

В 40-та минута, след атака, вдъхновена от Ибрахимович, Гуидети имаше шанс да стреля към вратата на Италия, но ударът му излетя високо над нея. Така първата част завърши след по-скоро разочароващо представяне и на двата отбора и резултат 0:0.

След почивката, още в 49-та минута Италия имаше възможност да поведе, но на границата на наказателното поле Грациано Пеле не успя да насочи добре топката към вратата на скандинавците.

В 60-та минута Симоне Дзадза влезе на мястото на Грациано Пеле и малко след това италианците имаха страхотна възможност. Нападателят на Ювентус свали топката към Марко Пароло на няколко метра преди наказателното поле. Последният се опита да върне кълбото към нахлуващия Джакерини, но в последния момент Шалстрьом се намеси.

В 72-та минута шведите стигнаха до най-чистото си положение. Мартин Олсон центрира отляво към далечната греда, където Ибрахимович беше оставен непокрит и на метър от празната врата прати топката над гредата. Това хвърли всички в шок, но разочарованието на Швеция не беше голямо, защото беше вдигнат флаг за засада.

Италия стигна до своята най-добра възможност до този момент чак в 82-та минута, след като Джакерини центрира към Марко Пароло в наказателното поле, но топката срещна напречната греда.

Късната драма бе запазена за 88-та минута, когато Едер получи топката на дъгата пред наказателното поле, проби към вратата и със страхотен удар в долния десен ъгъл прати италианците в еуфория.

Продълженията бяха изключително нервни, а в последните секунди имаше съмнения за неотсъдена дузпа за Швеция, но Виктор Касай замълча.

Така Италия спечели и втория си двубой в групата и с пълен актив след два кръга е сигурен участник на 1/8 финалите. Швеция пък остава с последен шанс срещу Белгия.