2. - Италия
  3. Каляри би Парма с 2:0, Божинов с жълт картон

Каляри би Парма с 2:0, Божинов с жълт картон

Българинът влиза през второто полувреме при 0:2

Отборът на Каляри запази добрата си серия в домакинствата, след като спечели с 2:0 у дома срещу Парма. Българинът в състава на „грифоните” Валери Божинов влезе като резерва през второто полувреме при резултат 0:2, но не успя да промени нищо, освен че получи жълт картон. Попаденията за Каляри паднаха през първата част чрез Андреа Лацари и Алесандро Матри.

Домакинският натиск се оползотвори още в 6-ата минута, когато Андреа Лацари не остави шансове на Миранте и взриви трибуните на „Стадио Сант’Елия”. Парма можеше да изравни резултата в 29-ата минута, когато изстрел на Франческо Валиани срещна гредата. В 39-ата минута Алесандро Матри удвои преднината на домакините. Асистенцията бе на Нене.

В началото на второто полувреме най-активният в състава на Парма Валиани на два пъти притесни отбраната на домакините. На другата врата Нене се отчете с пропуск. Двубоят продължи все така открито, но времето си течеше в полза на Каляри. Джонатан Биябяни, Лука Антонели и Ернан Креспо стреляха встрани от целта, докато Нене и Алесандро Матри можеха да направят преднината на своя тим класическа. Валери Божинов замени Биябяни в 61-ата минута. Българинът отправи неточен удар в 71-ата минута. Даниеле Галопа и Лука Антонели можеха да отбележат почетно попадение, но и те не сполучиха. Джеда пък пропусна за Каляри.

Така тимът от остров Сардиня спечели с 2:0 и се изкачи с една позиция, като вече е 8-и във временното класиране. Каляри е с актив от 38 точки, на 2 зад 6-ото място, на което е Палермо. Парма пък се смъкна с една позиция. Отборът на Божинов е 13-и с 30 точки, с 5 над опасната зона.