2. - Италия
  3. Каляри победи Лече с 2:0 на „Сант Елия”

Каляри победи Лече с 2:0 на „Сант Елия”

Отборът на Каляри надви Лече в мач от 24-ия кръг в италианската Серия А. Срещата завърши 2:0 в полза на домакините и с оглед на показаното от двата отбора, резултатът бе напълно заслужен.

През първата част нямаше по-интересни ситуации, като може да се отбележи, че все пак Каляри стоеше по-добре на терена. Имаше няколко опасни пробива за домакините, но защитата не Лече успя да се справи с тях.

Втората част започна с натиск на Каляри и в 49-ата минута резултатът бе открит. След чудесно центриране от ъглов удар, Мишел Фини успя да овладее топката и с изстрел в десния ъгъл на вратаря на гостите Бенуси, изведе домакините напред в резултата.
Домакините продължиха да стоят по-добре на терена. В 70-ата минута в игра се появи Алесандро Матри. Същият футболист отбеляза втория гол в срещата в даденото от съдията продължение. Андреа Лазари подаде към Матри, който с хубав удар в левия ъгъл на вратата направи резултата 2:0 в полза на домакините.

След тази победа Каляри заема 7-ата позиция в класирането, а гостите от Лече са на 17-ото място, само на две точки от зоната на изпадащите.

Рома разби Удинезе след уволнението на Де Роси (ВИДЕО)