2. - Италия
  3. Каляри смачка Болоня, Фиорентина с изненадваща загуба

Каляри смачка Болоня, Фиорентина с изненадваща загуба

Блестящ Акуафреска вдъхнови Каляри, Фиорентина разочарова за пореден път

Каляри смачка Болоня с 5:1, след като губеше в резултата. Това стана в мач от десетия кръг на италианската Серия "А". Гостите, които се намират на дъното на таблицата започнаха по-активно срещата и Марко Ди Вайо откри резултата с гол в 18-ата минута. През първото полувреме се откри още един шанс пред Ди Вайо, но той пропусна да удвои резултата в полза на своя тим. В 44-ата минута Акуафреска успя да изравни резултата.

През втората част на мача домакините от Каляри смачкаха в буквалния смисъл своите опоненти и им вкараха цели четири гола. Страхотно се представи младежкият национал на Италия Роберт Акуафреска и Йеда, които вкараха по два гола. В 48-ата минита Конти изведе домакините напред, а в 51-ата минута Акуафреска вкара втория си гол за мача, за да направи 3:1. Голът на младока пречупи гостите и задачата на Каляри бе лесна. Йеда вкара две попадения в 68-ата и 84-ата минута и оформи крайното 5:1. След тази среща отборът на Каляри заема 14-ото място в класирането с 10 точки, а Болоня се намира на предпоследното 19-то място с 6 точки.

В друга среща от Серия "А" Фиорентина претърпя изненадваща загуба от Сиена с 0:1. Момчетата на Чезаре Прандели не показаха потенциала с който разполагат и не успяха да вкарат попадение в този мач. Тимът от Флоренция бе без някои от титулярите си и това натежа на терена. От друга страна домакините бяха много нахъсани и успяха да стигнат до победата с гол на Харжа в 76-ата минута. След попадението отборът на Сиена се прибра в по задни позиции, за да пази преднината и успя да го направи. След този мач отборът на Сиена заема 12-ото място в класирането с 12 точки, докато Фиорентина е на 7-мо място със 17 точки.

Бобан към Милан: Продадоха най-добрия си италианец

Легендата даде любопитен пример за случващото се на "Сан Сиро"

Интер се измъкна с късмет в Монца (ВИДЕО)