2. - Италия
  3. Каляри задълбочи кризата в Удинезе – 2:0

Каляри задълбочи кризата в Удинезе – 2:0

Отборът на Каляри постигна победа с 2:0 у дома срещу тима на Удинезе в среща от 19-ия кръг на италианската Серия „А”, като по този начин задълбочи кризата в тима на „фриуланите”. Футболистите на Паскуале Марино вече 8 мача нямат победа, като само в 1 от тях успя да вземе точка, а в останалите записа поражения.

Още в самото начало Каляри нанесе своя удар. В 4-та минута Даниеле Конти отправи страхотен удар извън наказателното поле и прати топката в долния ляв ъгъл на вратаря на гостите – 1:0. В 20-та минута домакините удвоиха своя аванс. Давиде Биондини стреля отблизо и не остави шансове на стража на Удинезе – 2:0, а до края на срещата оставаше още много време. Гостите обаче не успяха да се възползват от няколкото си добри атаки и записаха поредна загуба в Серия „А”.

Така с този успех Каляри се изкачи на 11-о място с актив от 25 точки, докато Удинезе продължи да се свлича в класирането и вече е 13-и с 23 точки.