2. - Италия
  3. Катания и Лацио с комфортни победи, Торино се измъкна от зоната на изпадащите

Катания и Лацио с комфортни победи, Торино се измъкна от зоната на изпадащите

С по един гол в двете полувремена на двама от бранителите си тимът на Катания си осигури комфортна преднина пред гостуващия на стадион „Анджело Масимино” състав на Реджина.

За домакините в 35-ата минута резултата откри Чиро Капуано, който се добра до топката след центриране от дясно на Пабло Мартин Ледесма. Капуано, в близост до дъгата на наказателното поле пред стража Кристиан Пуджиони стреля в близкия долен ляв ъгъл за 1:0.

Второто и решително попадение в срещата падна в 74-ата минута и стана дело на бранителят с номер 2 Алесандро Потенца, който се бе озовал непокрит в малкото наказателно поле на гостите.

Като цяло Катания бе по-активният тим, но и нападателите на Реджина имаше за какво да съжаляват. След 25-я кръг в Италия Катания запази тринадесетата си позиция на точка над състава на Сампдория. Реджина не успя да се възползва от моментната си форма и сложи край на серията от четири равенства, които ги доближиха на три точки от Киево.

Лацио взе своето на стадион „Виа Дел Маре” в Лече. Римските „орли” нанизаха два гола във вратата на Франческо Бебуси, с което пратиха домакините в зоната на изпадащите, а те самите сложиха край на злощастната и безрезултатна поредица от четири загуби и равенство в последните си шест мача.

Паскуале Фоджа откри резултата едва след 10 минути игра, възползвайки се от центриране от дясно на Щефан Лихтщайнер, при което халфът на столичани стреля с левия крак в далечния ъгъл на Бенуси. Фоджа бе спомогнат и от известна доза късмет защото ударът му отскочи от противников бранител.

Централният сръбски бранител на Лацио Александър Коларов се разписа за втория гол, след продължителна комбинация с Фоджа на левия фланг и със силен диагонален удар от ръба на наказателното поле той прониза вратаря на Лече за втори път в 50-ата минута на срещата.

Торино победи Удниезе с 1:0 пред 40 хиляди зрители на „Деле Алпи” след равностойни 90 минути в северна Италия. Привържениците на торинския клуб трябваше да тръпнат в очакване чак до 81-ата минута, когато аржентинският десен бек Ернан Делафиоре развали двете нули на светлинното табло.

Бранителят се разписа след центриране от ъглов удар на Роберто Стелоне, с което изнерви обстановката извън граници. В последните 10 минути на мача реферът на мача Антонио Де Марко бе принуден да покаже три жълти и един червен картон. Две от официалните предупреждения бяха насочени към централния бранител на Удине Маурицио Домици за грубо нарушение в 80-ата минута и оспорване решение на арбитъра в 90-ата.

Въпреки загубата си Удине запази 12-ата си позиция, но позволи на Лацио да дръпне с 4 точки напред. Торино се възползва от лошата учат на Лече и се измъкна с една точка над зоната на изпадащите.
Рома разби Удинезе след уволнението на Де Роси (ВИДЕО)