2. - Италия
  3. Лацио обърна Ювентус в един луд мач за Купата на Италия

Лацио обърна Ювентус в един луд мач за Купата на Италия

Пандев и Роки разпиляха "Старата госпожа" през втората част и обърнаха нещата в своя полза - 2:1

Oтборът на Лацио успя да постигне пълен обрат за 2:1 срещу тима на Ювентус в първия полуфинален мач между двата отбора от турнира за Купата на Италия. Двата отбора сътвориха страхотен спектакъл и си разделиха по едно полувреме – Юве поведе след първата част, но Лацио се вдигна на щурм след почивката успя да обърне резултата, а можеше да вкара и още.

Срещата започна с явен натиск на гостите от Ювентус. Още в първата минута „старата госпожа” можеше да поведе в резултата. Маркиони проби добре отдясно и пусна тънък пас към Якуинта, който от малкото наказателно поле стреля технично, но топката премина на сантиметри от левия страничен стълб. Юве продължи да бъде по-активният отбор на терена и в 15-ата минута пред Якуинта се откри нова възможност, но този път ударът му бе спасен от вратаря Муслера. В следващата си атака гостите успяха да отбележат, но попадението на Тиаго бе отменено поради засада.

Лацио реагира адекватно и само 2 минути по-късно силен удар на Матусалем от дъгата на наказателното поле бе спасен от Алекс Манингер, а малко след това изстрел от далеч на активния Коларов премина встрани от целта. В 27-та минута Недвед навлезе в наказателното поле, след хубав финт, но ударът му с десния крак премина високо над вратата. В 33-та минута Коларов отново пробва своя късмет. Този път от пряк свободен удар от около 30 метра, ударът на сръбския бранител премина на около половин метър от левия страничен стълб. В ответната атака Юве нанесе своя удар. Молинаро центрира опасно в наказателното поле на домакините, бранител на Лацио опита да изчисти, но топката попадна право в краката на Маркиони, който стреля с левия крак и след лек рикошет, топката влетя в мрежата на Муслера. Лацио веднага опита да се върне в мача. Фоджа подаде хубав пас към Томазо Роки, който се освободи от опеката на Киелини, стреля с десния крак, но Манингер се намеси страхотно и спаси. В 40-ата минута отново вратарят на гостите се намеси блестящо, след удар от фаул на Ледесма. Минута преди края на полувремето Лацио направи страхотна контраатака, при която Роки бе изведен в наказателното поле на гостите, но капитанът на Лацио предпочете да подава към втурналият се Фоджа, но за съжаление на всички тифози на „орлите”, подаването се оказа твърде силно и топката излезе в аут.

Ювентус започна по-добре второто полувреме, но не достигна до по-чисто положение. В 52-та минута пък Лацио можеше да изравни, Роки получи хубав пас по диагонал от Манфредини и засече топката с левия крак, но ударът му бе твърде неточен. Домакините продължиха да атакуват и продължение на 10-ина минути защитата на Ювентус изпитваше сериозни трудности. Стигна се до 65-ата минута, когато домакините все пак успяха да изравнят. Лихщайнер стреля опасно от дясно, Манингер спаси, но топката попадна в Горан Пандев. Македонецът пое с гръб към вратата, завъртя се на левия си крак и с точен удар прати топката в долния десен ъгъл за 1:1. Две минути по-късно дойде и най-красивото положение в мача. Фоджа получи топката на дясното крило, финтира по страхотен начин Киелини и стреля много силно, но отново Манингер с акробатична изява успя да спаси своя отбор. След още 2 минути отново стражът на Юве спаси удар на Фоджа. Този път халфът на Лацио стреля от много малък ъгъл от пряк свободен удар, но Манингер успя да боксира.

Лацио продължи да натиска своя съперник, а възпитаниците на Клаудио Раниери сякаш бяха изпаднали в нокаут. В 75-ата минута най-активният в редиците на домакините Паскуале Фоджа пусна страхотен пас към резервата Маури, който стреля опасно с левия крак, но топката премина на сантиметри от левия страничен стълб. След 2 минути обаче попадението във вратата на Манингер вече бе факт. Томазо Роки се откъсна от опеката на неубедителния в този мач Киелини и технично преодоля вратаря на гостите, за да направи пълен обрат в резултата в полза на своя тим. Раниери опита да реагира и пусна в игра Трезеге на мястото на Амаури, но и това не помогна на неговия тим. Футболистите на Ювентус се опитаха да се пренесат в половината на домакините, но не успяха да затруднят отбраната на Лацио и така резултатът остана непроменен.

Така Лацио има крехка преднина преди реванша в Торино, който ще се играе на 22 април.

Лацио – Ювентус 2:1