3. Лацио полетя, Рома се спаси от резил в първия кръг на Серия А /видео/

Лацио полетя, Рома се спаси от резил в първия кръг на Серия А /видео/

Наполи вилнее в Сицилия, би Палермо с 3:0, вижте репортажи

Новият сезон в Серия А започна, а още първия кръг предложи много емоции.

В неделната вечер Лацио записа победен старт и минимално надигра Аталанта като гост с 1:0.

Трите точки за „орлите” донесе плеймейкърът Ернанес, който се разписа в 17-ата минута след пас на Стефано Маури. Така босненският наставник Владимир Петкович направи успешен старт начело на тима.

Не такава обаче бе съдбата на Зденек Земан начело на Рома в първия кръг. „Вълците” се спасиха на старта от загуба и направиха 2:2 от Катания на старта.

Десният бранител на Катания Джовани Маркезе откри за 0:1 в 29-ата минута.

След почивката Даниеле  Де Роси асистира на Пабло Освалдо за изравнително попадение в 59-ата минута.

Ремито се задържа 10 минути преди Алехандро Гомес да реализира след пас на Лоди за 1:2.

В самия край на мача резервата Николас Лопес, който смени легендата Франческо Тоти в 85-ата минута, отбеляза за крайното 2:2 и донесе точка на Рома.

Наполи се разправи с Палермо в Сицилия и спечели с класическото 3:0.

На „Ренцо Барбера” домакините се държаха до продължението на първата част.

Тогава Маджо пусна за Хамшик и словакът откри резултата.

В края на мача гостите пак се развихриха. Маджо се разписа за 0:2 в 79-ата минута, а головата машина Единсон Кавани откри головата си сметка за сезона в 88-ата минута за 0:3.

Дженоа почна с победа у дома с 2:0 над Каляри. Бившият играч на Милан Александър Меркел даде аванс на „грифоните” в 51-та минута, а юношата на Ювентус Чиро Имобиле уби интригата 5 минути преди края – 2:0.