2. - Италия
  3. Лацио с минимална победа над Реджина

Лацио с минимална победа над Реджина

Отборът на Лацио постигна победа срещу тима на Реджина в изтеглена среща от поредния кръг на Серия „А”. Единственото попадение бе дело на Мауро Сарате в 26-ата минута.

Срещата започна изключително равностойно, но след 10-ата минута домакините от Рим взеха надмощие и започнаха да владеят ситуацията на терена. Мауро Сарате бе един от най-дейните на терена и закономерно успя да се разпише в 26-ата минута. Осман Дабо асистира, а Сарате шутира силно с левия крак за да опъне мрежата на гостите от Реджина. След попадението играчите на Лацио продължиха да бъдат по-дейният тим и логично стигнаха до нови възможности за гол. Така двата тима се оттеглиха на почивка при резултат 1:0 в полза на домакините.

Втората част не предложи много по различна игра. „Римските орли” атакуваха, а гостите предимно се бранеха. Мауро Сарате и Горан Пандев имаха много изгодни възможности за гол, като на няколко пъти само добрите изяви на стража на Реджина оставиха резултата 1:0. Така след 90 минути игра Лацио взе закономерна победа с 1:0 и спечели ценни три точки.

След този мач отборът на Лацио се намира на 10-то място с актив от 50 точки, докато Реджина е на 19-та позиция с актив от 30 точки.

Лацио – Реджина 1:0
1-0 Сарате 26’

Лацио: Карисо, Силвестри, Диаките, Коларов, Лиштмайер, Дабо, Ледесма, Фоджа, Сарате, Пандев