2. - Италия
  3. Лацио с нова убедителна победа - 3:0 срещу Сиена

Лацио с нова убедителна победа - 3:0 срещу Сиена

Томазо Роки се завърна с 2 гола след контузия.

Отборът на Лацио постигна втората си поредна победа в Серия А, след като в днешния 12-и кръг победи с 3:0 Сиена на "Стадио Олимпико". Въпреки отсъствието на основни играчи като Горан Пандев и Матусалев, момчетата на Делио Роси показаха качествен футбол и заслужено спечелиха срещата.
Началото на срещата бе за гостуващия отбор, който бе значително по-активен и пропусна да поведе на 2 пъти в резултата чрез Гецал, чиито удари бяха спасени от Карисо. В 30-ата минута треньорът Делио Роси направи тактически размествания на Маури и Фоджия, които не захранваха Сарате с удобни топки. На полувремето треньорът на „римските орли” пусна в игра любимеца на тифозите Томазо Роки, който доскоро лекуваше контузия, на мястото на неубедителния Мурад Мегни. Това се отрази позитивно на отбора, а разбирателството между Роки и Сарате бе на високо ниво. В 58-ата минута бе отсъден фаул за Лацио в близост до вратата на Сиена. Зад топката застана Сарате, който в стил „Дел Пиеро” откри. В 85-ата минута Сарате намери Томазо Роки, който от малкото наказателно поле нямаше проблеми да отбележи. В даденото от съдията продължение Лацио стигна до трети гол. Сарате и Лихтнер последователно стреляха към Курчи, който спаси и двата удара, но Томазо Роки отново бе на точното място и вкара за втори път.
Състави:
ЛАЦИО: Карисо – Лихтнер, Розенал, Сивиля, Коларо – Ледесма, Дабо (Броки), Мегни (Роки) – Маури – Фоджия (Де Силвестри), Сарате.
СИЕНА: Курчи – Зунига, Розентини, Портанова, Дел Гросо – Вергасола, Кодреа (Калайо), Галопа (Фрик), Каря (Яролим), Гезал и Макароне.
Бобан към Милан: Продадоха най-добрия си италианец

Легендата даде любопитен пример за случващото се на "Сан Сиро"

Интер се измъкна с късмет в Монца (ВИДЕО)