2. - Италия
  3. Лацио се отдалечи от титлата след тежък провал у дома (видео)

Лацио се отдалечи от титлата след тежък провал у дома (видео)

Лече спечели с 2:1 на "Олимпико", Чезена и Дженоа с нулево равенство

Отборът на Лацио се отдалечи още повече от лидера в класирането Милан, след като регистрира домакинска загуба от борещия се за оцеляване тим на Лече. Срещата, играна на „Олимпико”, завърши 1:2, а гостите на два пъти повеждаха в резултата.

Мачът бе изпълнен с доста интересни ситуации, като първото по-опасно положение изпусна Флокари от Лацио, който стреля с левия крак, но ударът му бе спасен от Росати без проблем.

Гостите от Лече успяха да поведат в 39-ата минута, когато вратарят на „орлите” Фернандо Муслера си вкара нещастен автогол. При резултат 0:1 дойде и почивката на мача.

Лацио започна много добре втората част и още в 47-ата минута успя да вкара гол и да изравни. Топката бе центрирана от Ледесма в наказателното поле на Лече, където Стефано Маури с хубав удар с десния крак прати кълбото в мрежата на гостите и възстанови равенството.

Лече обаче отново излезе напред с гол в 72-ата минута на Грьосмюлер. Футболистът стреля с десния крак от границата на вратарското поле и прати неспасяемо топката зад Муслера.

До края на двубоя Лече удържа преднината си и постигна важна победа в борбата за оцеляване.

След загубата Лацио се отдалечи от лидера Милан и е на 2-ото място с 34 точки. Лече е 18-ти с 18.

В друг мач от кръга, отборите на Чезена и Дженоа не се победиха и завършиха при нулево равенство. Тимът от Генуа създаде повече ситуации, но гол в срещата така и не падна и двата тима грабнаха по една точка.

След равенството Чезена е 17-ти с 19 точки, а Дженоа – 13-ти с 23.