2. - Италия
  3. Лацио стигна до 3:3 при гостуването си на Удинезе

Лацио стигна до 3:3 при гостуването си на Удинезе

Така Удинезе вече 6 мача няма победа и се смъкна на 11-о място с 22 точки, докато Лацио остана 8-ми с актив от 24 точки.

Отборите на Удинезе и Лацио сътвориха един от най-интересните мачове в 16-ия кръг на италианската Серия „А”. След като домакините водеха с класическото 3:0, римските „орли” стигнаха до равенството 3:3.
Антонио Ди Натале даде аванс на Удинезе още в 9-та минута, след като се възползва от отлична асистенция на Куалярела. В 15-та минута ролите се размениха и този път Ди Натале подаде към Куалярела, който отблизо не сгреши и удвои преднината на своя тим – 2:0.

В 55-та минута Ди Натале отново бе точен и направи преднината на своя отбор класическа. По всичко изглеждаше, че Удинезе ще стигне до победата, но не така мислеха футболистите на Лацио. Първо в 60-та минута аржентинският голмайстор на „орлите” Мауро Сарате с хубав удар прати топката в долния десен ъгъл на вратаря Ханданович за 3:1, а в 72-та минута бранителят Мобибо Диаките засече центриране на Лихщайнер с глава и прати топката за втори път в мрежата на домакините – 3:2. Само 5 минути преди края гостите стигнаха до равенството, след хубав удар на Ледесма извън границата на наказателното поле. Минути преди края Лацио дори можеше да стигне до победата, но Томазо Роки отблизо не успя да уцели вратата и така резултатът остана непроменен.