2. - Италия
  3. Ливорно излъга Парма с 2:1, Божинов с половин час игра

Ливорно излъга Парма с 2:1, Божинов с половин час игра

Италианският елитен Парма, където играе българинът Валери Божинов, допусна втора загуба за тази година. "Дуковете" отстъпиха като гости на Ливорно с 1:2, а Божинов започна мача на пейката, но се появи в игра в 60-ата минута на мястото на Лунардини.

Домакините от Ливорно от своя страна демонстрираха по-добра игра в този мач и напълно заслужено стигнаха до победата, въпреки че гостите също показаха зъби към края на мача и малко не им стигна, за да си тръгнат с точка от "Армандо Пики".

Отборът на Ливорно започна мача по-добре и съвсем логично резултатът бе открит в 23-ата минута от бившия нападател на Валенсия Франческо Тавано, който не остави шансове на стража на гостите Антонио Миранте със силен удар от дъгата.

Само минута по-късно гостите можеха да изравнат резултата, но ударът на Масимо Поци бе блокиран. До края на полувремето домакините не успяха да удвоят преднината си, въпреки пропуските на Тавано и Лукарели. Парма също имаше своите шансове, които обаче бяха пропиляни от Даниеле Галопа, и Масимо Поци.

През второто полувреме домакините започнаха мача по-активно и в 62-ата минута ветеранът Кристиано Лукарели наказа бившия си клуб Парма, отбелязвайки красив гол със силен удар от диагонала в наказателното поле.

Парма все пак успя да вкара почетен гол в 68-ата минута. В ситуацията Даниеле Калопа изпълни корнер, топката попадна в краката на Алесандро Лукарели, който я бутна към границата на наказателното поле, откъдето Блерим Джемали не остави никакви шансове на стража на домакините. В крайна сметка резултатът от този мач стана 2:1 за Ливорно,

Валери Божинов можеше да изравни в 81-ата минута, но ударът му от точката за изпълнение на дузпата бе неточен.

В крайна сметка Парма загуби този мач. След 19 изиграни кръга, "дуковете" заемат 8-ото място в класирането с актив от 28 точки, докато Ливорно е на 14-ото място с 21 точки.

Рома разби Удинезе след уволнението на Де Роси (ВИДЕО)