2. - Италия
  3. ЛУД, ЛУД МАЧ! Наполи и Сасуоло с 3:3 след три дузпи, ВАР и няколко обрата (ВИДЕО)

Неаполитанци поведоха в 90-та минута, но въпреки това изпуснаха трите точки

ЛУД, ЛУД МАЧ! Наполи и Сасуоло с 3:3 след три дузпи, ВАР и няколко обрата  (ВИДЕО)

Сасуоло и Наполи завършиха драматично 3:3 в луд мач с три дузпи в мач от 25-ия кръг в италианската Серия А. Автогол на Максимович и попадение на Доменико Берарди от дузпа дадоха аванс на домакините на почивката. Между тях Пьорт Жиелински реализира един гол за гостите, а Ди Лоренцо изравни през второто полувреме. В самия край на мача Лоренцо Инсиние реализира дузпа, но няколко секунди по-късно същото направи и Франческо Капуто, който вкара наказателен удар.

Срещата стартира по-добре за гостите, които първи вкараха топката в мрежата на Сасуоло. Това се случи в 22-ата минута, когато Лоренцо Инсиние направи хубава самостоятелна акция и преодоля вратаря на домакините. Оказа се обаче, че при паса към крилото на Наполи е имало засада и реферът отмени попадението.

В 34-ата минута Сасуоло поведе. След изпълнение на свободен удар Никола Максимович от Наполи имаше нещастието да отклони топката в собствената си врата. Гостите обаче реагираха веднага. Пьотър Жиелински изстреля снаряд от средно разстояние в 38-ата минута и изравни резултата.

В края на първото полувреме Сасуоло отново поведе в резултата. Хисай извърши нарушение срещу играч на Наполи в наказателното поле и съдията Валерио Марини отсъди дузпа. Зад топката застана Доменико Берарди, който хладнокръвно изчака вратаря Алек Мерет да се хвърли и вкара в центъра на вратата.

Но най-интересното предстоеше през второто полувреме. Сасуоло можеше да вкара трети гол в 71-ата минута, но Франческо Капуто уцели греда. Две минути по-късно Джовани Ди Лоренцо получи чудесен от Инсиние и реализира за 2:2.

Драмата бе пълна в последните минути. Първо Лукас Харасил от Сасуоло повали футболист на Наполи в наказателното поле в 90-ата минута. Лоренцо Инсиние вкара дузпата. И когато Дженаро Гатузо и копмания решиха, че са си осигурили трите точки. Костас Манолас дръпна за фланелката и съдията даде втора дузпа за Сасуоло. Капуто вкара и изравни резултата - 3:3.

В класирането Наполи има 44 точки на петото място, а Сасуоло има 36 на осма позиция.

Рома разби Удинезе след уволнението на Де Роси (ВИДЕО)