2. - Италия
  3. Милан ликува - Интер се издъни на гости на Бреша (видео)

Милан ликува - Интер се издъни на гости на Бреша (видео)

Домакините изпуснаха дузпа в последната минута и завършиха наравно 1:1 с шампионите

Отборите на Интер и Бреша завършиха наравно 1:1 в мач от 29 кръг на италианската Серия "А". Единственото попадение в полза на гостите отбеляза Самуел Ето'о още в 18-та минута на сблъсъка. В 85-та минута Андреа Карачиоло вкара за 1:1, а секунди по-късно Бреша получи правото да изпълни дузпа. За жалост на всички домакински фенове на стадион "Марио Ригамонти" Карачиоло пропусна дузпата и мачът завърши 1:1.

Двубоят започна равностойно, като "нерадзурите" изчакваха своя момент за отбелязване на гол. Без да се хвърля на сляпо в атака тимът oт Милано малко по малко се настани в половината на Бреша и установи контрол над мача.

В 9-та минута Карачиоло от Бреша отправи неточен удар с глава по посока вратата на Жулио Сезар. Две минути по-късно и Гаетано Берарди опита късмета си, но ударът му бе неуспешен.

В 18-та минута се случи очакваното - гостите поведоха. Голът бе дело на Самуел Ето'о след изпълнение на корнер и асистенция на Андреа Ранокиа с глава. Най-честият краен резултат, който се е получавал през този сезон, когато Интер поведе като гост, е 1:1. Все пак изглеждаше доста трудно Бреша да се добере до попадение срещу именития си съперник.

В минутите след гола Пандев, Станкович и Снайдер показаха колко силни удари имат, но резултатът остана непроменен до почивката на полувремето.

През второто полувреме домакините стояха малко по-добре на терена, но Интер продължаваше да владее инициативата. Между 46-та и 50-та минути Карачиоло на два пъти стреля към вратата на миланци, но без успех.

След не особено интересни около 30 минути дойде най-фрапиращият момент в мача - Бреша вкара идентично попадение с това на Интер след корнер. Автор бе много активният през целия двубой Карачиоло. Така домакините изравниха резултата в 85-та минута.

Докато гостите още ближеха раните си от изравнителното попадение, Бреша бе близо до втори гол, но Карачиоло пропусна дузпа минута преди края на редовното време.

Така "нерадзурите" извадиха късмет в края, че не загубиха, и си тръгват с точка от "Марио Ригамонти". След хикса Интер е на втора позиция в таблицата с 57 точки, Милан е лидер с 61 и мач по-малко.

Бреша е на 19-то място в класирането с актив от 26 точки.

Бреша - Интер 1:1